Skocz do zawartości

PROBLEM: Izolacja rdzenia AMDRyzen i ciągłyreboot


pkk778

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Oto mój problem, z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc:

 

1. W11 powiadomił mnie o niezgodnych sterownikach, które blokują włączenie Izolacji rdzenia (lista w załącznikach 1 i 2).

 

2. Większość  oem.inf usunąłem korzystając z powershella i wpisując np. pnputil /delete-driver oem29.inf 

natomiast jeden oem - o ile pamiętam był to oem59.inf do sterownika ew_usbccgpfilter.sys nie dał się usunąć w ten sposób gdyż monit informował o jakimś działającym procesie/programie, ale udało mi się go usunąć komendą:  pnputil -f -d oem59.inf

 

3. Po powyższych zabiegach udało się włączyć izolację rdzenia i zresetowałem komputer, po czym z zaskoczeniem napotkałem na problem, otóż

 

4. Windows11 włączył się ale po wpisaniu hasła użytkownika momentalnie pojawił się następujący monit: 

Cytat

 

Nie można załadować sterownika na tym urządzeniu

Sterownik: AMDRyzenMasterDreiver.sys

AMDRyzenMasterDreiver.sys

Ustawienie zabezpieczeń ustaliło, że ten sterownik jest podatny na zagrożenia i uniemożliwia załadowanie go. Musisz dostosować swoje ustawienia, aby załadować ten sterownik. 

 

 

5. Następnie po kilku 1-2 sekundach komputer automatycznie wyskoczył z rebootem i niebieskim ekranem


 

Cytat

 

:(

Twoje urządzenie napotkało problem i wymaga ponownego uruchomienia. Trwa zbieranie informacji o błędzie. Po zakończeniu tego procesu komputer zostanie automatycznie uruchomiony ponownie. 

Aby uzyskać więcej informacji .....

Kod zatrzymania: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

Źródło problemu: AMDRyzenMasterDreiver.sys

 

 

6. i tak w koło Macieju reboot, sekunda, blue screen, reboot etc.

 

7. Udało mi się skorzystać z menu ropzwiązywania problemów i przywróciłem system do stanu na dzień wczorajszy, więc nadal pojawia się monit o nieizolowanym rdzeniu i blokujących to sterownikach, które zostały przywrócone

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

 

 

 

1.jpg 2.jpg
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

ja niestety nie umiem ci pomóc ale może ty pomożesz mnie. Mi udało sie usuną wszystkie sterowniki poza jednym.. (w załączniku) ty jak widzę masz taki sam sterownik ale pisałeś ze miałeś problem ze sterownikiem oem59.inf (u mnie był to sterownik oem49.inf), ale wracając czy udało ci sie usunąć sterownik w załączniku? jeśli tak to jak ? 

obraz_2022-08-22_092727105.png obraz_2022-08-22_092942705.png
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry,

 

Miałem identyczny problem - właściwie te same sterowniki blokowały izolację rdzenia. Większość do zlokalizowania pod ścieżką: C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository

 

ew_usbccgpfilter.sys - ten znalazł się tutaj: C:\Windows\System32\drivers

 

Usunąłem sterowniki ręcznie, co wymagało zmiany uprawnień administratora (poradniki są również w intrenecie , ale nie jest to "czarna magia). 

 

Pomocny artykuł okazał się również tutaj; https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/zabezpieczenie-urządzenia-izolacja-rdzenia/61f534c8-c110-46b1-a77e-195f0552e114

 

Po usunięciu niezgodnych sterowników uruchomiłem komputer - wszystko wróciło do normy i w końcu uzyskałem dostęp do aktualizacji w systemie. Przed usunięciem niezgodnych sterowników, system nie wykrywał żadnych aktualizacji, dodatkowo niektórych aplikacji na komputer nie można było pobrać z platformy Microsoft Store. 

 

Byłem zupełnie zielony w tym wątku - przyznam szczerze, że dopiero na tym forum zrozumiałem w czym tkwi problem, a potem poradnik, aby usunąć niezgodne sterowniki. 

 

Zapewne pojawiły się one z tego powodu, że próbowałem zainstalować na komputerze aplikację Huawei (mam sporo sprzętu tej firmy w domu) - wskazuje na to również data utworzenia plików, która koresponduje z instalacją oprogramowania Chińskiej firmy. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się takiego wpływu na działanie systemu Windows 11, a korzystaniem z aplikacji Huawei - wcześniej miałem Win 10 i nigdy nie napotkałem takiego problemu. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...