Skocz do zawartości

Problem z CPU, AMD Processor Model Unknown


Olmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam około 10 letni komputer, jako że dorobiłem się jakiś czas temu nowego, postanowiłem przekazać moją dotychczasową maszynę "do rodziny". Otrzymała go 12 letnia dziewczynka. Przed oddaniem sformatowałem go itd. Wszystko działało dobrze. U rodziny komputer pochodził 2 miesiące i zaczęły się problemy. Najbardziej widocznym była przeglądarka Chrome która się "rozsypała" (załącznik 1111.jpg) i jakieś wirusy, Jako że mnie nie było, to rodzina przeinstalowała windowsa, ale to nie pomogło z przeglądarką. Teraz przyjechałem i przeinstalowałem jeszcze raz, również nie pomogło. Dopiero później zauważyłem że w systemie procesor się wyświetla jako AMD Procesor Model Unknown (załącznik 2222.jpg) tak samo w BIOS'ie (3333.jpg). Przy uruchamianiu komputera wyświetla się również komunikat "6 cores activated" a dałbym głowy że jak korzystałem z komputera to nie było tego komunikatu. Procesor to AMD Phenom II Quad-Core 960T BOX Black Edition

Z ciekawostek, to w komputerze znalazłem powrzucane kredki przez kratkę w obudowie (podobno dzieło młodszego brata), może przyblokowały wentylator na jakiś czas i przegrzał się procesor, również zdarzały się w przeszłości przypadki spalenia modemu czy drukarki w czasie burz.


Macie pomysł czy da się cokolwiek z tym zrobić? Jako że dotychczas działało to chyba nie jest kwestia nieaktualnego biosu. Czy procesor jest raczej zepsuty i trzeba nowy?

1111.jpg 2222.jpg 3333.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...