Skocz do zawartości

Wymiana w myszy kabla USB


kacper6768

Rekomendowane odpowiedzi

Urwał mi się w myszy komputerowej kabel USB. Był on bardzo cienki i delikatny to tylko wymiana wchodzi w grę ale jest problem że ten oryginalny popsuty kabel miał 5 wyjść zakończeniowych i wszystkie były pomarańczowe zamiast mieć odpowiedni kolor i w myszy na zielonej płytce były tak przedstawione

GND
GND
D+
D-
V

W grubym zapasowym kablu USB mam 4 zakończenia

Niebieski
Zielony
Biały
Pomarańczowy

Z tego c wiem to od USB są właśnie 4 zakończenia to skąd się piąte wzięło.

Podejrzałem jak to wygląda na innej sprawnej myszy i tam były 4 zakończenia i tak zlutowałem jak było ale tam zamiast niebieskiego kabla był czarny to wlutowałem ten niebieski który został w miejsce czarnego co podejrzałem jak to wygląda w innej myszy i zostało jeszcze jedno wolne GND bo byt 2 GND ale został tylko 1 kabel to w jedno GND wlutowałem i gdy podłączyłem taką mysz do komputera to laser nie świecił i wyskoczył dymek że nie rozpoznano urządzania USB

Dlaczego w kablach USB wszystkie kolory się zgadzają oprócz tego że czasem ten ostatni jest czarny i czasem niebiski w miejsce czarnego i skąd się w nowszych myszach bierze piąty kabel jak USB ma 4 zakończenia.
Czy możliwe jest poprawne wlutowanie tego kabla 4 zakończeniowego do 5 wolnych miejsc w myszy?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...