Skocz do zawartości

Wirusy! Ramnit,Nimnul itp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

a więc dziś dostałem do naprawy laptopa Lenovo 3000 C200, po starcie systemu zauważyłem krzyczącą Avirę o wirus Ramnit.

Postanowiłem, że poszukam informacji na internecie nt. tego wirusa lecz po uruchomieniu Firefox wyskoczył błąd, że nie można otworzyć - od razu Avira krzyczała, że zainfekowany jest plik exe, później próbowałem odpalić IE - te same błędy. Na 2 komputerze odnalazłem informację, że jest to badzo groźny wirus atakujący pliki exe,dll i html. Przeczytałem podobne tematy na forum i widziałem, że trzeba wykonywać skanowania aż do skutku.

 

Nie dałem rady ściągnąć ani OTL'a ani GMER'a, udało jednak odnaleźć mi się KVRT - wyniki wykrycia:

 

Log z Kaspersky Virus Removal Tool

 

Później ściągnąłem Kaspersky Rescue Disk - nagrałem na USB - znów wykrył kilkanaście wirusów:

 

Log z Kaspersky Rescue Disk

 

Skanować dalej KRD czy spróbować czymś innym?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Teraz usuwanie widocznych składników infekcji Ramnit. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:Files
RECYCLER /alldrives
C:\Program Files\tmp
C:\Program Files\qvcrwxmv
C:\WINDOWS\Explorermgr.exe
C:\Documents and Settings\Maciek\Menu Start\Programy\Autostart\ycqehxvm.exe
 
:OTL
O4 - Startup: C:\Documents and Settings\Gość\Menu Start\Programy\Autostart\OpenOffice.org 3.2.lnk =  File not found
O4 - Startup: C:\Documents and Settings\Maciek\Menu Start\Programy\Autostart\OpenOffice.org 3.2.lnk =  File not found
O4 - Startup: C:\Documents and Settings\Piotrek\Menu Start\Programy\Autostart\OpenOffice.org 3.2.lnk =  File not found
O4 - Startup: C:\Documents and Settings\Łukasz\Menu Start\Programy\Autostart\OpenOffice.org 3.2.lnk =  File not found
O4 - Startup: C:\Documents and Settings\Łukasz\Menu Start\Programy\Autostart\_uninst_setup_9.0.0.722_15.03.2011_11-34.exe.lnk =  File not found
O20 - HKU\S-1-5-21-3614301067-3735903703-1857856840-1006 Winlogon: Shell - (C:\Documents and Settings\Maciek\xvlof.exe) -  File not found
 
:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Userinit"="C:\\WINDOWS\\system32\\userinit.exe,"
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL.

 

 

Odnośnik do komentarza

Logi w załącznikach. Jeśli to już wszystko, rozumiem, że takie programy jak OpenOffice, Firefox mam zainstalować ponownie? I jaką ochronę polecasz, żeby przeciwdziałać takim wirusom - Kaspersky? Czy coś innego

 

EDIT. Dodaje jeszcze Listing z USBFix przy podpietym pendrive - wczesniej sformatowalem go oraz z niego odpalalem KRD ale watpie zeby to on byl przyczyna wirusow

EDIT2. Jeszcze Avira krzyczy ze zablokowala dostep do C:\autorun.inf - nie wiem co moze w nim byc ale kiedys wrzucalem program flash disinfector i on chyba jakies foldery/pliki autorun tworzyl na dyskach twardych/pendrivach

03312011_161458.txt

OTL.Txt

UsbFix.txt

Odnośnik do komentarza

Logi są już czyste. Wszystkie programy które nie działają trzeba przeinstalować. Autorun.inf to folder od Flasha i nie ruszać. Wykonaj kroki końcowe:

 

1. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

2. Wykonaj obowiązkowe aktualizacje Firefox i Java: KLIK.

 

3. Wyzeruj stan przywracania systemu: KLIK

 

I jaką ochronę polecasz, żeby przeciwdziałać takim wirusom - Kaspersky? Czy coś innego

 

Szczerze przeciwko tego typu infekcji nic ci nie pomoże.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...