Skocz do zawartości

Malware/Virus Brak internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Od pewnego czasu mam problemy z internetem.

 

Historia od kiedy się to dzieje:

Otóż jak zwykle zrobiłem skan dokumentu w moim skanerze. Skaner wysyła na mojego maila skan i ja odczytuje plik w Outlooku. Niestety skaner wysłał mi 4 puste wiadomości , z czego jedna zawierała pusty załącznik. Otworzyłem go, by zobaczyć czy skan ma jakieś błędy czy wgl dostałem dokument. Ku mojemu zdziwieniu - nie mogłem w tym momencie otworzyć żadnej strony z SSL. Czyli żadna strona z https nie odpowiadała. Otrzymywałem odpowiedz "upłynął czas oczekiwania". Działo sie tak na moim internecie połączonym przez kabel Ethernet do mojej karty sieciowej, oraz na internecie z Tetheringu przez USB. 

 

Dzisiaj siadłem do komputera w poszukiwaniu Wirusów/błędów/uszkodzonych maili itd itp. Usunalem ze skorzynki mailowej uszkodzone/puste maile . To niestety nie pomogło. Po otworzeniu Outlooka i próbie pobrania poczty - internet znika. Jeżeli nie otworze Outlooka internet działa prawidłowo.

 

Teraz skanuje komputer darmowym Malwarebytes spod HirensBoot Pe. Nic nie wykryło niestety ?

 

O co proszę:

- sposoby wykrycia szkodliwych robakow / virusów

 - narzedzia Windowsowe / firm trzecich skanujace sieć

- pytanie: czy jak moge skorzystać z programu WireShark aby sprawdzić czy coś mi blokuje te SSL.

 

Z góry dziekuje za jakiekolwiek informacje, męczę się z tym już pare dobrych dni. 

 

PS. Format pomaga, ale potrzebuje wiedzieć co jest nie tak. Prawdopodobnie drugi komputer w tej samej sieci ma identyczny problem.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...