Skocz do zawartości

Rozwiązany: Błąd rozruchu systemu 0xc000000e (nie można uruchomić pozycji rozruchu, ponieważ wymagane urządzenie jest niedostępne)


Azatoth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam widnows 7 i dzisiaj nie można było uruchomić widnows upadte. Przywróciłem "punkt przywracania systemu z dnia 11 listopada 2019 roku" i po restarcie pojawił się ekran"
--- początek cytatu ---
Uruchomienie systemu Windows nie powiodło się. Przyczyną może być ostatnia zamiana sprzętu lub oprogramowania. Aby rozwiązać problem:

1. włóż dysk instalacyjny  systemu windows i ponownie uruchom komputer

2. Wybierz ustawienia języka, a następnie kliknij przycisk dalej

3. kliknij napraw komputer

Jeśli nie masz tego dysku, skontaktuj się z administatorem systemu lub producentem komputera, aby uzyskać pomoc.

 

Stan: 0xc000000e

 

Informacje: Nie można uruchomić pozycji rozruchu, ponieważ wymagane urządzenie jest niedostępne.

---- koniec cytatu ---

 

Mając legalny system i oglądając poradniki jak ten:

https://www.youtube.com/watch?v=vBxEJnm6ayI

 

Niestety nie posiadam do tego laptopa płyty DVD i jest to OEM.

 

Na stronie Microsoftu czytamy, że można pobrać obraz ISO dla Widnows 7 podając numer.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7

Wpisuję swój klucz widnows 7 ( z naklejki na laptopie) myśląc, ,że zaraz pobiorę ISO i naprawię system, a tutaj komnikat...

 

--- początek cytatut ---

Błąd

Wprowadzony przez Ciebie klucz produktu dotyczy prawdopodobnie oprogramowania preinstalowanego przez producenta urządzenia. Skontaktuj się z producentem urządzenia, aby poznać opcje odzyskiwania oprogramowania.

-- koniec cytatu --

 

Jest jeszcze widnows dowloadek, gdzie mogę pobrać obrazy iso, ale tam też jest informacja, że widnows 7 jak jesteś legalny to cierp...i obrazu ISO nie pobierzesz..

https://www.download.net.pl/obrazy-iso-windows-7-81-i-10-najprostszy-sposob-na-legalne-pobranie/n/8527/

 

No i teraz pytanie do Was.

 

Jak pobrać płytę ISO z widnows 7, żeby naprawić system?

Z filmów przedstawionych wynika, że mam wpisać takie komendy w CMD ...z płyty istalacyjnej "Napraw system"
boootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd (odpowiedzieć A)

Posiadam system Windows Home i takiego obrazy iso szukam lub innego rozwiązania tego problemu.

 

Jak widać legalność w Microsofcie nie popłaca...jesteś legalny to cierp.

 

Moje pytania:

- może można powyższe komendy odpalić z ISO ale widnows 8?

- może jest jakiś sposób, żeby zrobić bootowalne DVD tylko z linią komend, która naprawie obszar rozruchowy?

 

Proszę o pomoc.

 

Azatoth

 

Rozwiązałem zagadnienie. Można jeszcze pobrać w "Windows ISO Download" iso windows 7 (august 2018) w wersji Ultimate 64-bit.

Nagrałem ISO.
Uruchomiłem laptopa z płyty.
Na 1 ekranie wybrałem "dalej" (język nie ma znaczenia)
Na 2 ekranie wybrałem "napraw" w lewym dolny rogu okienka zamiast "instaluj windows".
Na ekranie "napraw" wybrałem opcję "napraw i restart" i po 5 sekundach.. system uruchamiał się już... dłużej ale naprawiony.

Po uruchomieniu pojawił się komunikat "Przywracanie systemu nie powiodło się...itd.." ale to już bez znaczenia.

 

Problem rozwiązany. Można zamknąć.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...