Skocz do zawartości

Windows 10 Home- Tablet Kiano Intelect 3g 8 ms wysokie użycie CPU przez przerwania systemowe i system


miXXed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam tablet z Windowsem, który nie jest dość mocny, bo posiada intela atoma 1.3ghz 4 rdzeniowego wraz z 1gb ramu i 16gb pamięci wewnętrznej, ale do rzeczy, po instalacji windowsa zainstalowałem najnowsze możliwe sterowniki dostarczone przez producenta tabletu, pomijając sterownik dotyku

który wariuje po instalacji najnowszego sterownika, użyłem programu ShutUp10 w celu wyłączenia zbędnych mi rzeczy żeby odciążyć tablet, wyłączyłem defendera itd

tablet do bardzo podstawowych zadań wystarczał w zupełności, typu oglądanie filmów, pisanie notatek.... do czasu, bez żadnego ostrzeżenia proces Przerwania Systemowe i System zużywają kolejno 20% i 15% procesora, co idzie bez problemu zauważyć przycinkami w animacjach interfejsu i ogólnym spowolnieniem, próbowałem zmieniać sterowniki na inne wszystkiego po kolei, nie pomogło, zauważyłem, że nie zawsze przerwania systemowe zużywają tyle procka, czasami po paru uruchomieniach obciążenie procesora to zaledwie 1-2% w spoczynku, a czasami wystarczy tylko zablokować tablet i odblokować i obciążenie jest praktycznie non stop np 30-40%, windows update nic nie aktualizuje, próbowałem zostawić tablet uruchomiony na całe 2 dni bo myślałem że on zwyczajnie coś sobie w tle instaluje, ale nic z tych rzeczy, ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

Jakie logi mógłbym dostarczyć w celu głębszej analizy?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...