Skocz do zawartości

Błąd instalacji aktualizacji KB4487017


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zbiorcza aktualizacja o numerze KB4487017 jest instalowana, jednak po koniecznym ponownym uruchomieniu komputera, aktualizacja jest wycofywana. Dzieje się to podczas konfiguracji aktualizacji po ponownym uruchomieniu komputera, gdy osiągnie już stan 100%. Kod błędu 0x800f0922.

Instalację próbowałem powtórzyć przez WU, następnie przez ręczną instalację. Po tym wszystkim przeskanowałem system pod kątem uszkodzeń plików systemowych (narzędzie sfc nic nie znalazło). Potem uruchomiłem Troubleshooter dla WU, który wykrył potencjalne uszkodzenie bazy danych WU. W związku użyłem narzędzia DISM do sprawdzenia kondycji całej machiny aktualizującej. Skan ScanHealth wykrył problem, komenda RestoreHealth naprawiła problem. Po tym podjąłem kolejne próby instalacji aktualizacji (przez WU i ręcznie). Potem uruchomiłem narzędzie MS do naprawy WU, które znowu wykryło potencjalny problem z bazą danych i zasugerowało usunięcie plików aktualizacji (z SoftwareDistrbution) i tak też uczyniłem. Po tym kolejne próby instalacji aktualizacji - bez skutku. Przeglądałem artykuł 

MS dotyczący tej aktualizacji i mam zainstalowaną łatkę KB4485449.

 

Logi z FRST.

https://drive.google.com/drive/folders/1yMXRIMESWb6_vhJxcrePTXhF3WNq8jwj?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...