Skocz do zawartości

Bardzo częste bluescreeny


qk1

Rekomendowane odpowiedzi

(Jeżeli zły dział to proszę o przeniesieniu)

 

Witam! Od jakiegoś czasu męczą mnie różne bluescreeny (najczęściej KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED, PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA lub IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL). Format nie pomógł.

 

Mój komputer:

Procesor - Pentium 4 3.06Ghz

RAM - GOODRAM 1GB

Karta graficzna - GeForce 6700XL

Dysk - WDC WD1600JS-60MHB1

Płyta główna - Intel D102GGC2 (ma podpuchnięte kondensatory)

Zasilacz 350W

 

Systrem: Windows XP Home Edition Dodatek Service Pack 2

 

 

56 minidumpów (od 2011-03-06 do 2011-03-20): CLICK

 

Do posta dodaje zdjęcie dziwnego błędu, który wyświetlił mi się podczas włączania systemu.

 

Proszę o pomoc.

post-2-0-06305200-1306626379_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Płyta główna - Intel D102GGC2 (ma podpuchnięte kondensatory)

Zasilacz 350W

 

Tu raczej nie ma co zwlekać. Czas na wymiane płyty albo naprawe kondensatorów.

Nie podałes marki zasilacza, samo określenie 350W nic nie mówi. Zresztą nawet jeśli jest markowym wyrobem, to kondensatorki są powodem wszelakich błedów w funkcjonowaniu komputera.

Pomijam już Windowsa XP z SP2, mało Ramu itd

Odnośnik do komentarza

O ile sam nie umiesz wymienić kondensatorów to koszt nowej płyty głównej to jakieś 80 zł z dostawą np taka płyta główna będzie dobra chociaż oczywiście można się zastanowić czy inwestować w ten trochę stary sprzęt.

EDIT

Odnosząc sie do postu niżej - z płytą główną jest płyta ze sterownikami, nie wiem w jakiej cenie można naprawić kondensatory w twojej okolicy, trzeba też pamiętać że naprawa może sie nie udać ale oczywiście jest to opcja którą trzeba rozważyć. Kondensatory mógł załatwić zasilacz ale mogły też paść same z siebie - tak to czasem niestety bywa. Oczywiście zamieść proszę dane o zasilaczu - może to być zdjęcie tabliczki znamionowej.

Odnośnik do komentarza
koszt nowej płyty głównej to jakieś 80 zł z dostawą
a koszt wymiany kondziołków to jakieś w porywach max 30 zł plus 1.5zł za sztukę kondensatora, to raz a dwa tu problemem jest dlaczego padły, a zapewne zasilacz jak sugeruje Belfegor im pomógł. Trzy, to proponowana płyta (link powyżej http://allegro.pl/nowa-plyta-ms-7091-ddr2-sata-pciex-8-1-fv-gw-i1499087340.html ) to rebrand MSI dla Mediona = same kłopoty ze sterami.
Odnośnik do komentarza

Tamta płyta która wybrałeś obsługuje pamięci DDR a Ty masz DDR2. Natomiast np ta płyta główna będzie dobra. Chociaż oczywiście przemyśl czy nie spróbujesz naprawić kondensatorów na swojej płycie. Co do ochrony kondensatorów - najlepszą ochroną dla komputera będzie dobry zasilacz :) Dlatego też proszę wrzuć dane o swoim zasilaczu (zdjęcie tabliczki znamionowej albo chociaż odpisać to co na niej pisze)

Edytowane przez picasso
12.07.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...