Skocz do zawartości

Driver Booster z firmy IOBIT - czy ten program to Bloatware?


Mateusz88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa.

 

Chciałbym dowiedzieć się lub poznać niezbite dowody ukazujące, że program Driver Booster z firmy IOBIT to program typu BLOATWARE wykradający dane użytkownika z PC zamiast wysyłać tylko informacje dotyczące posiadanego sprzętu.

 

Mówię o tym programie:
- Oficjalna strona: https://www.iobit.com/en/driver-booster.php

- Opis ze strony INSTALKI.pl: https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/zarzadzanie_sterownikami/Driver_Booster.html

 

Dostałem informację od paru ludzi programistów, że ten program łącząc się z bazą serwera IOBIT aby pobrać sterowniki, wysyła także inne prywatne dane użytkownika do serwera IOBIT - czy to prawda? Jak można to sprawdzić? Potrzebuję niezbitych dowodów.

Czytałem na internecie, że można "nasłuchać" program jak korzysta z internetu aby sprawdzić czy jest telemetria czy nie, za pomocą sprawdzania pakietów - czy tak da się sprawdzić ten program? Jeśli nie to jakim sposobem sprawdzić ten progam czy ten program jest bezpieczny czy niezbiepieczny? Potrzebuję tego, ponieważ już nie wiem której stronie wierzyć - z jednej strony mówią, że program jest 100% bezpieczny i używają go kilka lat i nigdy nic się nie stało, a druga strona ludzi twierdzi, że nigdy nie poleciłaby tego programu nikomu, ponieważ to BLOATWARE ale nie chcą podać żadnych dowodów na potwierdzenie swojej tezy, że to BLOATWARE.

Czy mozecie Państwo podać mi niezbite dowody lub możliwości sprawdzenia wyżej wymienionego programu?

Niektórzy ludzie twierdzą, że nie da się tego sprawdzić czy program wysyła prywatne dane bez zaglądania w kod źródłowy - to prawda?

Czekam na odpowiedzi od Państwa,

Pozdrawiam serdecznie,
Don.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy ten post nie jest Twój?

http://fearlessrevolution.com/viewtopic.php?t=8040

Tekst tutaj jest kalką tamtego, ale odpowiadając na Twoje pytanie choć krótko...nie ma niezbitych dowodów, że programy od IOBit to "szpiedzy" i że coś wrażliwego na swoje serwery wysyłają. Zła fama idzie za nimi już kilka lat, kiedy Malwarebytes oskarżył ich o kradzież kodu sygnatur, ale od tego czasu sprawa przycichła i niewielu już chyba o tym pamięta. Kolejny kamyczek do ogródka, to nakłanianie w swoich programach do instalowania kolejnych...niekoniecznie potrzebnych...aplikacji i jeśli miałbym użyć jakiegoś określenia to "bundleware" niż "bloatware". 

Co do przesyłania danych na serwery - robi to sam system, z którego piszesz i nie bardzo Ci to pewnie przeszkadza :) a aplikacje jak ta do sprawdzania i aktualizacji sterowników muszą się z łączyć z kimś i gdzieś w celu sprawdzenia, na ile aktualne jest to, co masz na swoim systemie, poza tym w przypadku innych aplikacji...robi tak wielu, a może wszyscy już teraz producenci...sprawdzania np. jest reputacja wykrytych procesów czy usług, żeby dać użytkownikowi znać w przypadku wykrycia czegoś podejrzanego.

Nie instaluję od lat takich aplikacji u siebie, ale rozumiem, że komuś mogą być przydatne...nie jestem też zagorzałym wrogiem tej firmy, bo jakby dobrze się przyjrzeć robią tak wszyscy producenci aplikacji typu AV/IS a przecież im ufamy, zdając się na ich ochronę :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...