Skocz do zawartości

Pozostałości po adware, "chińskim wirusie", zamulony komputer i problemy z siecią


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam dosyć spore problemy z siecią (m.in bardzo wysokie pingi i ich notoryczne skoki między 120 a nawet 4000ms, lub kompletny brak połączenia z siecią) jak i z czasami bardzo wolno działającym laptopem, samo uruchomienie go zajmuje dosyć sporo czasu, a co dopiero przejście na własciwy ekran i uruchomienie wszystkich aplikacji. Ponadto, czasami idzie zaobserwować dziwne procesy, które znikają po chwili, lub wywalają BSOD po próbie "zabicia". Proszę o jak najszybsze sprawdzenie logów.

 

PS była podejmowana walka z Adware.Elex, miejmy nadzieję załatwiona infekcja Neshta w wykonywalnych. Z dnia na dzień jest tylko gorzej.w

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

(...) miejmy nadzieję załatwiona infekcja Neshta w wykonywalnych.

 

Neshta to rzeczywiście infekcja plików wykonywalnych, a takie infekcje zawsze mają priorytet w trakcie dezynfekcji. Posiadasz system 64-bitowy, a ta infekcja atakuje tylko 32-bitowe pliki. Toteż aż tak źle nie jest, gdyż natywny obszar systemu nie powinien zostać naruszony. Jakie akcje były podejmowane celem wyeliminowania szkodnika?

 

Do doczyszczeń po Adware.Elex i innych infekcjach przejdziemy w następnych krokach.

Odnośnik do komentarza

Neshta została wykryta przez Avasta po pobraniu pewnego pliku, nie był uruchamiany w żaden sposób. Po czym przeskanowałem kilkukrotnie laptopa Malwarebyte'em który na szczęscie nigdzie indziej Neshty nie znalazł, ale znalazł właśnie Elexa (a z tego co zdążyłem się wtedy dowiedzieć to Elex był dosyć poważną sprawą; profilaktycznie zostały zmienione dane do logowania każdej poczty, serwisów społecznościowych i banków).

 

Generalnie jestem bardzo uwrażliwionym na punkcie infekcji człowiekiem, bo na swoim komputerze ze 2-3 lata temu walczyłem z Sality, Weelsofem, Live Security, Neshtą i gromem innych "ciekawych przyjaciół", które sprytnie omijały zabezpieczenia. Po tym zacząłem jakby się tym interesować, ale w pewnych sferach wciąż jestem laikiem, bo nie wszystko jest widoczne "gołym okiem" i właśnie to bardzo ciekawi jak wygląda to wszystko "od środka".

 

Dodam tylko, że Avastowi za bardzo nie ufam i prawdopodobnie będzie zmieniany na jakiś inny, te kilka lat temu przepuścił kilka ciekawych "konkretów" i były spore problemy.

 

EDYCJA

Zapomniałem wspomnieć - w netstacie widnieją jak dla mnie podejrzane adresy IP z flagą NASŁUCHIWANIE, nie wiem, czy cokolwiek z takich rzeczy będą widoczne w logach.

Odnośnie problemów z internetem i łącznością lub jej brakiem - oprócz mnie i dziewczyny mieszkają jeszcze 3 inne osoby, dwie z nich posiadają komputer ale u nich wszystko jest w porządku, więc raczej na pewno problem leży po stronie komputera.

 

EDYCJA 2

Załączam nowe logi FRST + Fixlog (na jednym kluczu Chroma się wyłożył - "odmowa dostępu").

 

EDYCJA 3

Nowy Fixlog

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Fixlog.txt

Fixlog.txt

Edytowane przez Alvarus
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...