Skocz do zawartości

ryzyko wąskiego gardła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem na etapie kupna nowego pc. ale niestety w sieciówkach typu media markt, euro rtv agd it., jest coś co mnie doprowadza do szefskiej pasji. tworzą zestawy komputerowe obarczone ZAWSZE ułomnością jednego z podzespołów. albo mocny procek i słaba karta, słaby procek i mocna karta, albo mocna karta procek nawet nie taki zły i beznadziejna płyta główna. a wtedy jak wiadomo pojawia się ryzyko wąskiego gardła.

 

nie mam pojęcia jak sprawdzić (w przybliżeniu) jaka karta graficzna dobrana do płyty głównej sprawi że będę mógł się cieszyć w 100% jej mocą?

 

na oku mam 3 zestawy:

1. Chipset Intel H170 - Intel® Core i5 6400 2,7 GHz 6 MB - GeForce GTX1070 8 GB

2. Chipset Intel B150 - Intel® Core i5 6600 3,3 GHz 6 MB - GeForce GTX1070 8 GB

3. Chipset Intel B250 - Intel® Core i5 7600 3,5 GHz 8 MB (tak, 8MB wg. sprzedawcy, aczkolwiek nie znalazłem procka i5 7 generacji z więcej niż 6MB na pokładzie)- GeForce GTX1070 8 GB

 

z czego najbardziej skłaniam się ku zestawowi nr. 3 ale czytałem że ta płyta B250 to raczej niższa półka a karta GTX1070 słaba nie jest.

 

co doradzicie ?

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Okej rozumiem, płyta nie jest za słaba, jest optymalna do tego zestawu bo i tak nie będziesz robił OC. Jednak ja bym dołożył dwie stówki na Twoim miejscu i poszedł w ten zestaw ---> https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=256697. Niedługo wychodzą nowe karty od Nvidii więc nie warto teraz inwestować w GTX 1070, a już lepiej w procek dołożyć hajs i mieć możliwość OC.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie !!! 

czekałem na GPU Technology Conference 2018 (26-29 marca) i do tego czasu wypatrzony model znikł ze sklepu i nie wiadomo czy nastepne modele beda domawiane. 

wypatrzyłem sobie więc:

Lenovo Ideacentre Y900 Intel® Core™ i7-6700K 16GB 2TB GTX1070.

Nawet sie ucieszyłem że jest tam i7 bo ja cały czas pracuje na 2 monitorach, ale zauważyłem że nie ma dodatkowego dysku (256 GB SSD jeśli dopłacę +1400zł !!!)

poprzedni model miał 1TB SATA 7200rpm + 250 GB SSD

1. moje pytanie, bardzo odczuję brak tego dodatkowego dysku?

2. chyba że z czasem nie ma problemu by go sobie dokupić, czym się wtedy kierować?

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...