Skocz do zawartości

Nie działa Start, Wyszukaj i ikony na pasku zadań


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Problem z niedziałającym "Startem", "Wyszukaj" oraz wszystkimi ikonami systemowymi na pasku zadań zauważyłem kiedy np próbowałem pobrać coś z sieci na Pulpit, lub skopiować jakiś plik na Pulpit. Skopiowany plik pojawiał się dopiero kiedy kliknąłem F5. Po czym "Start" i ikony systemowe przestawały reagować. To samo było kiedy usuwałem jakiś plik, usunięty plik znikał dopiero kiedy wybrałem odśwież (F5). Było to sporadyczne.

 

Teraz niestety od razu po uruchomieniu komputera "Start", "Wyszukiwanie", kalendarz i zegar nie działają, nie dzieje się nic po kliknięciu. Natomiast po kliknięciu na pasku ikony "Sklep" lub "Microsoft Edge" Explorer.exe wyświetla info:

 

"Wywołanie systemowe nie powiodło się"

 

Skanowanie sfc /scannow nic nie pokazało. Następnie użyte polecenie w cmd:

 

"dism /online /cleanup-image /restorehealth"

 

nic nie dało.

 

Polecenie w Powershell :

 

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

 

pokazuje info:

 

"Deployment operation progress: C:\Windows\SystemApps\Microsoft.Windows.FilePicker_cw5n1h2txyewy\AppXManifest.xml Initialized."

 

Narzędzie Microsoft do diagnozowania problemów z Menu Start pokazuje info: "Problem nie występuje". Innych problemów z systemem nie zauważyłem. Proszę o diagnozę, czy czeka mnie ponowna instalacja systemu?

 

FRST

Addition

Shortcut

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...