Skocz do zawartości

Problem z portami USB i dziwne zachowanie komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Laptop firmowy Windows 7 32 bit.

 

Problem zaczął się od dziwnego zachowania portów USB. Przerywała myszka i klawiatura (baterie wymienione). Następnie całkowicie padły. Pokazuje się błąd taki jak na zrzucie ekranu (USB Device not recognized) i ciągle odtwarzany jest dźwięk podłączania i odłączania urządzenia (wszystkie sprzęty odpięte). Wykonałem restart komputera i zobaczyłem kolejny objaw - mam ESETa Smart Security i ochrona HIPS była wyłączona po restarcie. Nigdy ręcznie jej nie wyłączałem. Następnie spróbowałem trybu awaryjnego - ten sam błąd się pojawia i urządzenia są wykrywane jako "niezidentyfikowane urządzenie". 

 

Wykonałem przywrócenie systemu do dnia wczorajszego (wtedy działało ok) - nic nie pomogło.

 

Wykonałem skan FRST i GMER - w załączniku do posta.

 

Jeśli w logach pojawił się FRESCO to jest to sterownik do Express Card - rozszerzenie USB 3.0 (również nie działa). 

 

Proszę o pomoc w naprawieniu systemu. Chciałbym uniknąć formata o ile to możliwe.

 

Pozdrawiam

 

#EDYCJA# 

 

Uruchomiłem dystrybucję Linuksa (Linux Mint) z USB i podczas uruchamiania pokazywało log w stylu: Connect-debounce failed (i obok numery portu) - następuje spam z różnymi numerami portów. Jutro rano uchwycę ten błąd na zdjęciach, ponieważ już kończę pracę. Czy może to wskazywać na uszkodzenie hardware? Z drugiej strony udało się uruchomić dystrybucję Linuksa z USB.

post-19820-0-67380000-1516882734_thumb.png

GMER.txt

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzięki za wiadomość :) Niedawno otrzymałem informację, że podobno teraz system czyta pendrive i nawet da się coś na niego nagrać, jednak na tym kończy się dobra nowina bo klawiatura i mysz na USB nie działają (testowane na innym komputerze wykazują normalne działanie). Dziś testuje jeszcze jedną możliwość - odłączenie laptopa od prądu i wyjęcie baterii. Widziałem wpis na zagranicznym forum, że komuś to pomogło, choć szczerze szanse są nikłe moim zdaniem :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...