Skocz do zawartości

Dziwne objawy komputera


knugi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem komputer do naprawy z uszkodzonym dyskiem (dysk był kupiony nowy i po 3 miesiącach się uszkodził).

 

Zbootowałem program MHDD i dysk przeskanowałem. Wykryło 12 bad sektorów. Wykonałem erase delay i wyeliminowało 20 uszkodzonych bloków.

 

Później dałem skan + remap i scanowanie nie wykryło bad sektorów, więc zabrałem się do instalacji systemu Windows.

 

Podczas instalacji instalator wyrzucił błąd (zdjęcie błędu w załączniku). Przeczytałem na forum, że jest to spowodowane tym, że ram może być uszkodzony, więc go wyjąłem i wsadziłem inny sprawny.

Test post przeszedł przez procesor, ram i zatrzymał się na karcie graficznej i się nie uruchamiał. Po wyjęciu karty graficznej speaker wydawał szybkie krótkie dźwięki.

 

Wsadziłem inną kartę graficzną, znów to samo. Test POST zatrzymał się na vga. Poszedłem wyczyścić komputer sprężonym powietrzem, dokładnie slot'y ram i pci-e. Problem nie ustąpił.

 

Więc wykręciłem płytę główną, zasilacz z obudowy i postawiłem na biurku. Wszystko ładnie podłączyłem i raz widziałem, że monitor się odpalił i były kreski, że szuka żeby coś zbootować. Podłączyłem pendrive z systemem, wcześniej go wyłączając i gdy go włączyłem nie było sygnału do monitora.

 

Jeszcze zaobserwowałem dziwną sytuację, nagrałem ją telefonem komórkowym i tutaj możecie go zobaczyć:

https://www.youtube.com/watch?v=L6NRpkLY_vI&feature=youtu.be

 

Komputer się uruchamia, lampka vga POST świeci, nie można wyłączyć komputera poprzez POWER i gdy wyłączam zasilacz przyciskiem z tyłu, to po jakimś czasie wiatraczek na procesorze dryga jakby chciał się uruchomić.

 

Specyfikacje komputera:

MOBO: Asus p8z77-v pro

RAM: KingStone khx1600c9d3b1/4g (nie przechodzi testu post, przedtem przechodził) zastąpłem go goodram gr1600d364l9/4gdc (2gb)

Procesor: bodajże i3-25** (nie pamiętam dokładnie ale na 100% i3 na lga 1155

Graficzna: EVGA GTX 660 3gb

Zasilacz: Cube Max 700W model: 400x1 (patrzyłem na internecie to on kosztuje jakieś 150 zł, dla mnie śmieszna cena i myślę, że to jest wina zasilacza)

Dysk: WD green 1tb

 

Co o tym sądzicie? Mam jeszcze jedną kość ram cmy16gx3ma2400c11r 8 gb tylko boję się jej wsadzać, bo to szwagra. A jak się zepsuje to nie będzie miło. 

 

//Edit. 

Wsadziłem ram od szwagra i komputer ruszył. Normalnie zbootowało pendrive, ale komputer nie odczytał dysku. Sprawdziłem miernikiem zasilanie +12 i +5 jest dobrze, ale +3 pokazuje 0.

I teraz mam pytanie, co mogło się dziać z podzespołami (czy mogły się uszkodzić) jeżeli nie dostawały tej trójeczki ?

 

Okej, zakupiłem drugi zasilacz. Komputer nie uruchamia się na jednym z ramów (uznałem go za uszkodzony, włożyłem inny ram i komputer się uruchamia.) zainstalowałem system, sterowniki i będzie gotowy do odbioru.

Póki co to go testuję i nie zapowiada się, żeby szybko się uszkodził.

post-15023-0-80620000-1515150866_thumb.jpg

Edytowane przez knugi
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...