Skocz do zawartości

Problem z defragmentacja rozruchu


pzm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,defragmentowałem dziś rozruch komenda 'defrag c: -b'  i po skończonej operacji nadal mam pokazane,że 'łączny pofragmentowany obszar wynosi 4% tak samo jak przed defragmentacją,dlaczego tak się dzieje? Czy to normalne? Kiedyś jak defragmentowałem rozruch to po skończonej operacji raport pokazywał zawsze,że łączny pofragmentowany obszar wynosi 0% w przypadku kiedy były jakieś fragmenty...

 

P.S Problem rozwiązany,po prostu zdefragmentowałem cały dysk programem Defraggler i przy kolejnej defragmentacji rozruchu,było już okey...

post-3909-0-61460000-1513545560_thumb.png

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Odpisuję dopiero teraz, bo niedawno natknąłem się na odpowiedź. 

 

Różne programy mają różne "algorytmy" defragmentacji. Wydawać by się mogło, że  nie powinno być żadnej filozofii w tym. Skoro plik ma fragmenty - to należy je scalić, niemniej na przykładzie windowsa 7 wzwyż - wbudowany program do defragmentacji scala fragmenty tylko do 64 MB. Jeżeli fragment ma więcej - korzyść z ich łączenia jest znikoma, a koszta procesu - wysokie. Ma to w sobie głęboki sens, choć punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. We defragmentacji nie chodzi tylko o zwiększenie wydajności, a również o zwiększenie bezpieczeństwa danych - np. w razie awarii systemu plików. Dlatego defragmentacja jest też polecana na dyskach ssd, chociaż tam luki wolnych klastrów nie mają znaczenia, a znaczenie ma ilość cykli zapisu, więc robi się wszystko by tak połączyć wszystkie fragmenty plików, aby wykorzystać jak najmniejszą ilość cykli zapisów. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...