Skocz do zawartości

Próba logowania na moje konto


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam temat z prośbą o pomoc, ponieważ ostatnio próbując zalogować się na facebooka wyskoczył mi komunikat, że moje konto zostało zablokowane w związku z próbą zalogowania się na nie z jakiegoś kazachskiego IP. W tle pracuje u mnie KIS, a po tym komunikacie na wszelki wypadek przeprowadziłem skanowanie, które oczywiście nic nie wykryło. Dlatego chcąc wykluczyć opcję, że na moim komputerze jest jakiś wirus, zwracam się z prośbą do was załączjąc obowiązkowe logi. Dodam, że na konto to byłem 'stale' zalogowany MS EDGE.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach brak oznak infekcji - według mnie system jest czysty.

 

Zakładam temat z prośbą o pomoc, ponieważ ostatnio próbując zalogować się na facebooka wyskoczył mi komunikat, że moje konto zostało zablokowane w związku z próbą zalogowania się na nie z jakiegoś kazachskiego IP.

Rozumiem, że aktualnie nie masz dostępu do konta? Powinna być dostępna opcja zweryfikowania tożsamości - podążaj za nią krok po kroku. 

Proszę przeprowadzić standardową procedurę zmiany hasła do serwisu Facebook oraz do skrzynki pocztowej, na którą zarejestrowane jest konto.

Odnośnik do komentarza

Nie- dostęp do konta odzyskałem, choć trochę dziwna sprawa, bo logując się z telefonu chciał potwierdzenia tożsamości, logując z komputera najpierw wpisania starego potem nowego hasła, a drugi raz, bo za pierwszym tego nie zrobiłem, chciał już tylko nowe hasło. Ale to pewnie jakiś dziwny system facebooka. Niemniej jednak nadal nie wiem co się stało. O ile hasło którego używam czy raczej używałem do tego konta służy mi jeszcze w paru miejscach to w konfiguracji z tamtym mailem do którego hasło jest oczywiście inne- wyłącznie do tamtego konta na fb. Ktoś ma jakiś pomysł? Czy jeżeli wyskoczył taki komunikat i zablokowali konto to znaczy że ktoś znał moje pełne dane czy może tylko login(maila)? Co powinienem zrobić, żeby dalej ze spokojem korzystać z komputera, logując się również do innych bardziej newralgicznych usług?

Odnośnik do komentarza

Z tego co pamiętam ja również miałem taką sytuację, chyba w 2013 roku ktoś logował się na moje konto z okolic Londynu. Przeszedłem weryfikacje tożsamości, przeprowadziłem kompleksową zmianę hasłem i zażegnałem problem. 

 

Co powinienem zrobić, żeby dalej ze spokojem korzystać z komputera, logując się również do innych bardziej newralgicznych usług?

 

I znowu: prewencyjna zmiana haseł + zalecana już od dawna weryfikacja dwuetapowa.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, jeszcze jedno pytanie które rozumiem, że może wzbudzić ździebko irytacji, bo nikt nie jest Nostradamusem, natomiast- jaka jest szansa, że jeżeli po skanie Kasperem oraz FRST nic nie wykryto, na to iż komputer jest zwyczajnie 'czysty' i nic tam w tle nie lata? Czy jest jeszcze coś co mogę zrobić, aby się co do tego upewnić? I przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz- według FB przynajmniej- zidentyfikowano tamte urządzenie jako smatrphone Samsung Galaxy. Może się nie znam, ale czy ataków a zwłaszcza typu BF nie dokonuje się jednak z mocniejszych maszyn? Chyba, że to ktoś sfałszował.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, jeszcze jedno pytanie które rozumiem, że może wzbudzić ździebko irytacji, bo nikt nie jest Nostradamusem, natomiast- jaka jest szansa, że jeżeli po skanie Kasperem oraz FRST nic nie wykryto, na to iż komputer jest zwyczajnie 'czysty' i nic tam w tle nie lata?

 

Prostymi mi słowy: bardzo duża. Oprogramowanie Kaspersky ma jedne z najwyższych not wykrywalności w testach, a ja w raportach nie sądzę żebym coś przeoczył, a większość infekcji jest z ich poziomu widoczna. 

Pewności 100-procentowej nigdy nie ma. 

 

I przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz- według FB przynajmniej- zidentyfikowano tamte urządzenie jako smatrphone Samsung Galaxy. Może się nie znam, ale czy ataków a zwłaszcza typu BF nie dokonuje się jednak z mocniejszych maszyn? Chyba, że to ktoś sfałszował.

 

W opcjach Facebooka wybierz zakładkę Bezpieczeństwo i logowanie, a następnie w sekcji Lokalizacja zalogowania wybierz Wyloguj się ze wszystkich sekcji. To wyloguję Cię ze wszystkich urządzeń, na których kiedykolwiek się logowałeś. 

Na temat Brutal Force się nie wypowiem...nigdy nie zagłębiałem się w temat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...