Skocz do zawartości

Problem z Reperacją nakładkową Windows XP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej nieobecności.

 

Mój stary dobry XP-ek sprawował się chyba aż za dobrze, więc wczoraj coś mnie podkusiło, by zacząć nie potrzebnie kombinować (nie pytajcie o co chodziło bo to długa historia). Potem w trakcie logowania użytkownika pojawiał się BSOD i robił się restart. Postanowiłem odpalić automatyczną naprawę z płyty instalacyjnej. A tu kolejny problem, gdyż po ponownym uruchomieniu, gdzie powinien włączyć się instalator, zacina się on w momencie ukazanie się loga Windows. Po kilkunastu minutach niby przechodzi dalej, ekran robi się czarny.

Przywrócenie winlogon.exe z konsoli nie pomogło.

Tutaj moje pytania:

 

Czy można zainstalować system od nowa, nakładając go na starą kopię, bez formatowania ??

Czy jeśli to wyżej nie jest możliwe da się skopiować jakoś część rejestru odpowiedzialną za aplikacje ??

 

Z góry jestem wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Życzę najlepszego wszystkim użytkowniczkom (co prawda trochę po czasie).

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. A działa tryb awaryjny. Podczas uruchamiania systemu wciskasz klawisz F8 do czasu ukazania się ekranu i wybierasz Tryb awaryjny. Spróbuj przywrócić system.

 

2. Jeżeli chcesz zrobić instalację naprawczą, to uruchamiasz komputer z płyty XP o takim samym statusie SP co zainstalowany system na dysku. Dalej postępujesz tak jak byś instalował nowy system >>> klikasz ENTER >>> akceptujesz licencje >>> teraz wybierasz opcję r=napraw w oknie wykrytych systemów. Tylko nie wiem czy to nie przywróci rejestru do czystej postaci = niezbędna ponowna instalacja programów, z których korzystałeś.

 

3. Jeżeli miałeś włączoną opcje przywracania systemu, to na dysku powinny być kopie plików rejestru ze stanem systemu zanim robiłeś eksperymenty. Poczytaj ten artykuł:

https://www.fixitpc.pl/topic/48-archiwalny-konsola-odzyskiwania-w-2000xp2003/page__view__findpost__p__233

 

Tymi plikami (DEFAULT, SECURITY, SOFTWARE, SYSTEM, SAM) być podmienił aktualne w C:\WINDOWS\system32\config. Tylko, że to wymaga startu z zewnętrznego nośnika, najlepiej Linux LiveCD np. Parted Magic

http://traxter-online.tk/opis-dystrybucji-parted-magic-livecd-t-388.html

Odnośnik do komentarza

1 - tryb awaryjny nie działa.

2- Opcja z R jak pisałem również nie działa.

3. Przywracanie mam wyłączone.

 

Bardzo zależy mi na uniknięciu formatowania.

 

EDIT: A co jeśli podmieniłbym z folderu repair plik tylko system ??

EDIT2: Czy mogę spróbować skopiować cała zawartość folderu repair, by przeprowadzić instalację nakładową, a rejestr przywrócić spod zainstalowanego systemu ??

EDIT: 3 Byłem już blisko postawienia z powrotem systemu, ale próba instalacji nakładkowej się zawiesiła. Odpala się instalator, ale cały czas stoi w miejscu.Teraz już nie mam nawet dostępu do systemu.

EDIT:4 Nie obyło się bez formata. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...