Skocz do zawartości

Nie można wpisać adresu strony,uruchomić skanowania MBAM, dziwne komunikaty i reklamy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu po uruchomieniu Chrome, nie można wpisać adresu strony. Gdy są otwarte np. dwie karty to gdy chcę przejść do tej drugiej wyłącza się pierwsza. Przeglądarka przechodzi na strony z reklamami po kliknięciu np. na zamknięcie karty. Do tego nie mogę przestawić żadnych ikon na pulpicie. Domyślnie ustawiony jest styl aero, a teraz wszystko wygląda jak ze starego Windowsa.Przy próbie skanowania MBAM okienko programu się zawiesza i nic nie można zrobić.

Przy starcie systemu pojawia się następujący komunikat:

 

a081c0332e612515med.jpg
 
 
 
Próbowano mi pomóc na innym forum, niektóre problemy udało się usunąć,jednak inne pozostały: LINK
Uprzejmie proszę o pomoc.
 
EDIT: W związku z tym że minęło ponad 3 dni wykonałem nowe skanowanie FRST i dołączyłem nowe logi.

Addition.txtFRST.txtShortcut.txt

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pomoc na tamtym forum, była prowadzona na szybko i bez dokładnej analizy raportów.

Efekt: przeoczona została infekcja adware w przeglądarce Google Chrome, po za tym tamtejszy moderator zadał skanowanie Integralności, które ewidentnie wykazało jakieś naruszenia - ale nie raczył o tym zawiadomić i prowadzić dalszej diagnostyki. 

 


 

Drobną kosmetykę systemową pomijam, bo wydaję się być kompletnie nie istotna. 

 

1. Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj adware BestY NewTab oraz wszystkie nieznane i niepotrzebne Ci rozszerzenia.

 

2. Całościowo przeskanuj system za pomocą Malwarebytes AntiMalware. Jeśli coś wykryje to niczego nie usuwaj, a dostarcz raport. 

 

3. Dostarcz przefiltrowany raport z opcji sfc /scannow w celu weryfikacja jednego alertu z FRST.

Odnośnik do komentarza

1.Zrobione

2. Skanowanie zrobione(z prawokliku na pasku zadań, inaczej nie mogłem uruchomić), ale nie mogę dostarczyć raportu bo program "zamarza" tak jak wcześniej napisałem. Szukałem gdzie mógłby być zlokalizowany na dysku, ale nie znalazłem. Załączam screena po skanowaniu. Z tego co widzę, wykryto tylko elementy w kwarantannie Comodo.

3. Załączam skrócony raport

 

W przeglądarce nadal dziwne reklamy.

 

18a1a0b46462f38bmed.jpg

sfc.txt

Odnośnik do komentarza

2. Skanowanie zrobione(z prawokliku na pasku zadań, inaczej nie mogłem uruchomić), ale nie mogę dostarczyć raportu bo program "zamarza" tak jak wcześniej napisałem. Szukałem gdzie mógłby być zlokalizowany na dysku, ale nie znalazłem. Załączam screena po skanowaniu. Z tego co widzę, wykryto tylko elementy w kwarantannie Comodo.

 

Tak, detekcje są tylko w lokalizacji kwarantanny COMOD - zignoruj. 

A co rozumiesz przez "program zamarza"? Te guziki nie reagują na kliknięcie? 

 

Odinstaluj to oprogramowanie za pomocą dedykowanego deinstalatora MB-Clean, a następnie zainstaluj ponownie.

 

Witam, od jakiegoś czasu po uruchomieniu Chrome, nie można wpisać adresu strony. Gdy są otwarte np. dwie karty to gdy chcę przejść do tej drugiej wyłącza się pierwsza. Przeglądarka przechodzi na strony z reklamami po kliknięciu np. na zamknięcie karty.

 

Czy problem ustąpił, a konkretnie to czy reklamy ustąpiły?

 

Przy starcie systemu pojawia się następujący komunikat:

a081c0332e612515med.jpg

 

Kliknij klawisz Windows + R, następnie w polu wyszukiwania wpisz frazę services.msc > kliknij ENTER > na liście usług odnajdź Usługa powiadamiania o zdarzeniach systemowy > kliknij PPM na nią > na liście wybierz właściwości > typ startu ustaw na automatyczny > kliknij Zastosuj > uruchom ponownie komputer.

 

Jest w sumie jeszcze taka znachorska metoda dot. zresetowania łańcucha WinSock, piszę znachorska, bo robiona na czuja. Jeśli powyższe zawiedzie to uruchom jako administrator CMD i w oknie komend użyj polecenia netsh winsock reset, a następnie uruchom ponownie komputer.

 

Domyślnie ustawiony jest styl aero, a teraz wszystko wygląda jak ze starego Windowsa.

 

Kliknij klawisz Windows + R, następnie w polu wyszukiwania wpisz frazę services.msc > kliknij ENTER > na liście usług odnajdź Kompozycje > kliknij PPM na nią > na liście wybierz właściwości > typ startu ustaw na automatyczny > kliknij Zastosuj > uruchom ponownie komputer.

 

Jeśli to nie przyniesie żadnych rezultatów to pokaż mi cały stan usługi:

 

Uruchom SystemLook i w oknie programu wklej:

 

:reg
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Themes /s

 

Kliknij w Look, momentalnie pojawi się okienko z raportem, przekopiujesz wtedy jego treść i wkleisz na forum.

Odnośnik do komentarza

 

 

A co rozumiesz przez "program zamarza"? Te guziki nie reagują na kliknięcie? 

 

Odinstaluj to oprogramowanie za pomocą dedykowanego deinstalatora MB-Clean, a następnie zainstaluj ponownie.

 

 

Czy problem ustąpił, a konkretnie to czy reklamy ustąpiły?

 

 Po ponownym zainstalowaniu MBAM chociaż zniknęło okienko o okresie próbnym.Ale nadal nie mogę nic kliknąć, w sensie nic uruchomić z okna programu. Opcja która chcę wybrać tylko się podświetla. 

 

Reklamy narazie sie nie pojawiają.

 

Po starcie systemu nadal nie można uruchomić programów z paska zadań, nie można też rozwinąć menu Start. Problem ustępuje dopiero po uruchomieniu Menadżera zadań(???)

Nadal nie mogę przełączać się między kartami w oknie przeglądarki oraz nic wpisać do paska adresu. Dopiero przy otwarciu nowej karty mogę coś wpisać, ale tylko raz, potem nie mogę zmienić adresu, muszę otworzyć nową kartę.

 

Komunikat ("dymek") przy stracie systemu już się nie pojawia.

Aero działa.

Odnośnik do komentarza

Po ponownym zainstalowaniu MBAM chociaż zniknęło okienko o okresie próbnym.Ale nadal nie mogę nic kliknąć, w sensie nic uruchomić z okna programu. Opcja która chcę wybrać tylko się podświetla.

 

To wygląda na błąd ze strony MBAM - poczekaj na aktualizacje. 

 

Reklamy narazie sie nie pojawiają.

Komunikat ("dymek") przy stracie systemu już się nie pojawia.

Aero działa.

 

Czyli większość problemów rozwiązanych - nad problemem z paskiem zadań i kartami w przeglądarce muszę pomyśleć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...