Skocz do zawartości

Windows 7 - użycie procesora, problemy ze startem


MAKTEL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam Acera 5739G (Intel Core 2 Duo 2,2; Geforce GT 240M 1GB; 3GB RAM; 320 HB HDD) i Windowsa 7HP.

 

Mam dwa problemy.

Pierwszy dotyczy uruchamiania.

Dzisiaj podczas uruchamiania systemu, po "Uruchamianie systemu Windows" i przed logowaniem uruchamia się info, że jeden z dysków wymaga skanowania. Pisze, że aby pominąć należy nacisnąć dowolny klawisz w ciągu 10s.

Jeśli nic nie wcisnę, system staje na odliczaniu przy 1s. Naciśnięcie też nic nie daje, system dalej odlicza i nie reaguje.

Próbowałem wejść przez "Ostatnią dobrą znaną konfigurację". Raz mi się udało, wyświetlił się wprawdzie ten ekran, ale po naciśnięciu doszedł do końca odliczania i zniknął.

Za drugim razem znowu był problem i nawet przez konfigurację się nie dało. Tryb awaryjny zacina się podczas ładowania.

Jeszcze raz udało się uruchomić normalnie i boję się go wyłączyć...

Jakieś sugestie co zrobić?? Wczoraj działał normalnie...

 

Drugie to duże użycie procesora, mimo braku jakichkolwiek programów i procesów. Zwykle po uruchomieniu mam użycie 6%/10%, teraz skacze od 20 do 40%, a po uruchomieniu GG, Chrome, Adobe Reader'a podskoczył do 100% o.O

 

Co zrobić??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Dzisiaj podczas uruchamiania systemu, po "Uruchamianie systemu Windows" i przed logowaniem uruchamia się info, że jeden z dysków wymaga skanowania. Pisze, że aby pominąć należy nacisnąć dowolny klawisz w ciągu 10s.

Jeśli nic nie wcisnę, system staje na odliczaniu przy 1s. Naciśnięcie też nic nie daje, system dalej odlicza i nie reaguje.

Próbowałem wejść przez "Ostatnią dobrą znaną konfigurację". Raz mi się udało, wyświetlił się wprawdzie ten ekran, ale po naciśnięciu doszedł do końca odliczania i zniknął.

Za drugim razem znowu był problem i nawet przez konfigurację się nie dało. Tryb awaryjny zacina się podczas ładowania.

 

Są chyba tylko dwie możliwości:

- infekcja MBR - do pobrania bootowalne ISO KLIK i skan z tak przygotowanej płytki (płyte należy przygotować na czystym kompie)

- zły stan dysku - Pobranie MHDD KLIK i skan wg instrukcji, potem ewentualny remap

Edytowane przez picasso
12.07.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...