Skocz do zawartości

Przy uruchomieniu gier procesor automatycznie skacze do 100%


Mojoszki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzisiejszego dnia zanotowałem dziwne skoki użycia procesora w poszczególnych grach. W 3 grach League of Legends, Left 4 Dead 2, Counter Strike Global Offensive procesor automatycznie wskakiwał do 100% po ich włączeniu. Natomiast niektóre z gier takie jak Wiedźmin 3, Rust i inne wymagające gry zajmowały do  30/40 % obciążenia.  W skrócie słabe gry używają maksimum procesora a te jedne z lepszych już nie.  Dodam, że komputer mam dobry tak samo jak i procesor. Jest to bardzo podejrzane, dlatego udałem się na to forum aby prosić o ewentualne sprawdzenie logów, które może rozwiąże  powyższy   problem.
 
Dodam, że z tego co za obserwowałem to w menadżerze zadań to wygląda tak jakby jakiś ukryty proces po włączeniu gry zapychał procesor do maksimum.  
 
Umieszczam album, żeby lepiej przedstawić sytuację lecz wątpię że jest to jakieś istotne http://imgur.com/a/FA0Vr
 
Wykonywałem już skany programami takimi jak Eset Smart Security-Nic nie wykrył   Malwarebytes- Wykrył coś powiązanego z Advanced System care Pro 10 i go usunął. Iobit malware fighter nic nie wykrył. 
 
Na dole daje log z Adw Cleanera oraz skan z programu, który został podany przed założeniem tematu.

Potrzebne informacje: 
 
 

8WxsC5t.png
 
VlC8Glx.png
jbcwO2e.png
c6ilOel.png

 

 

Edit:  Nagle po którymś włączeniu procesor od samego początku zaczyna pracować na 100%. bez żadnych gier itd.

 

http://i.imgur.com/2kFgpaK.png

 

Tak samo na awaryjnym: http://i.imgur.com/6ZKd1xe.png

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

AdwCleanerS0.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach brak oznak infekcji. 
Temat przenoszę do działu Pozostałe zagadnienia komputerowe, gdzie uzyskasz dalszą pomoc. Dostarcz raporty z działu Hardware
 
Detekcję powiązane z IObit Advanced System Care Pro 10 wynikają z kontrowersji związanych z marką IObit, m.in kradzież bazy danych Malwarebytes oraz reklamotwórczość. Pod ocenę indywidualną zostawiam czy chcesz korzystasz z tego programu. Jeśli nie to go odinstaluj.
 
Do wdrążenia będzie reset synchronizacji Google Chrome oraz reset preferencji ze względu na podejrzane modyfikacje.

  • Zresetuj synchronizację (o ile włączona): KLIK.
  • Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj wszystkie nieznane i niepotrzebne Ci rozszerzenia (polecam wszystkie blokery reklam wymienić na jeden, wydajny uBlock Origin).
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Resetowanie ustawień. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Szukaj > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > skasuj z listy wszystko z wyjątkiem Google.

EDIT: Temat przeniosłem, bo wcześniej zapomniałem, raporty z Hardware są w pierwszym poście użytkownika.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...