Skocz do zawartości
Andman

Brak możliwości bezpośredniego otwarcia strony www.fixitpc.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dłuższego czasu nie mogę otworzyć strony fixitpc.pl zarówno po jej wpisaniu w pasek adresu jak i po kliknięciu w link z wyszukiwarki google.

Problem występuje zarówno na PC jak i na urządzeniu mobilnym. Ten problem również ma miejsce podczas połączenia z internetem za pomocą danych pakietowych urządzenia mobilnego.

Aby wejść na forum muszę odnaleźć jakiś temat i za jego pośrednictwem dopiero udaje się otworzyć forum.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

zrzut.jpg zrzut 1.jpg mobil.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popraw link do forum. Certyfikat jest ważny tylko dla adresu z www, który jest zdefiniowany jako główny URL forum. Wpisujesz bez www, więc ze względów bezpieczeństwa przeglądarka odcina Ci dostęp.

Automatyczne przekierowanie adresu ma być zrobione w dalszym terminie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na windows wykonanie tej czynności dało efekt.

Jednak na urządzeniu mobilnym nadal występuje problem.

Screenshot.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na urządzeniu mobilnym łączysz się przez WI-FI czy poprzez Internet od operatora?

Jeśli przez WI-Fi to ustaw na routerze DNS Googla: 8.8.8.8 i 8.8.8.4 i sprawdź efekty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem występuje zarówno przy WiFi jak i przy wykorzystaniu Internetu operatora sieci komórkowej. Dzisiaj zauważyłem, że przeglądarka Opera dla android blokuje stronę forum natomiast poprzez wbudowaną przeglądarkę mogę wejść na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyczyść dane dla Opery - możesz to zrobić albo spod poziomu ustawień opery - albo bardziej agresywnie w ustawieniach aplikacji i tam po wybraniu opery jest opcja: - usuń ustawienia czy dane użytkownika. Co w ten deseń. To powinno rozwiązać problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem szczerze, że to jest jakiś problem opery, bo i na operze zwyklej i na mini - forum faktycznie się nie odpala ;-). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem na IOS 10.3.3, Opera Mini, świeżo pobrana z AppStore i jak wchodzę przez Fixitpc.pl to widzę tylko ostrzeżenie o niemożności weryfikacji certyfikatu, ale jak kliknę Kontynuuj mimo to, to mogę normalnie przeglądać forum.

Przez Windows'a jak już pisałem też mogę, ale po krótkim dialogu dot. certyfikatu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem z Operą dla Androida nie jest świeży. Ten stan rzeczy trwa już dłuższy czas. Próbowałem znaleźć przyczynę problemu w ustawieniach Opery ale nic nie przynosi efektu.

Dziękuję Miszel03 Groszexxx za udzieloną pomoc. 

Teraz dla forum przypisana jest przeglądarka systemowa smartfona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, ale tematu nie zamykam, bo może okazać się jeszcze przydatny, gdy np. wyjdzie nowa aktualizacja, która to naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Sytuacja się zmieniła. Po aktualizacji forum, mogę już przeglądać fixitpc.pl poprzez mobilną wersję Opery. Strona wyświetla się prawidłowo. 

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i udzieloną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...