Skocz do zawartości

Jak przenieść system na inny dysk twardy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam laptopa z twardzielem 120 Gb i legalną vistę na nim (na partycji 30Gb).

Na lapku mam już taki ścisk, że nie mogę założyć SP2 bo potrzebuje on 5 Gb wolnego miejsca a ja nie mam skąd dać mu tego miejsca (cholerny winsxs ma u mnie 12 Gb). Inne partycje są pełne i nie mogę powiększyć partycji C.

 

Chciałem kupić zewnętrzny dysk twardy ale naszła mnie inna myśl.

Chcę kupić sam wewnętrzny dysk twardy i sklonować na niego całą partycję C, tak aby po zamianie twardzieli system wstał bez problemu. Miałbym wtedy dużego twardziela w lapie i po zakupieniu obudowy z kablem - dodatkowy zewnętrzny twardziel ze starego dysku.

Dodatkowo pytam, czy jakbym wstawił do klonowania (jako odbiorcę) nowy twardziel do obudowy zewnętrznej to da się to klonowanie zrobić przez USB?

 

 

Jako że nie mam pojęcia jak to wszystko zrobić i czym to zrobić, zwracam się do was o pomoc.

 

Czy zamiast dysku który mam w lapie (1) mogę wstawić ten dysk (2)?

 

(1)

(TOSHIBA Satellite A200)

Disk 0

Producent Hitachi

Model Hitachi HTS541612J9SA00

Rozmiar 120.0 GB

Firmware Version SBDOC7DP

Numer seryjny SB254CF6KUB37D

Interfejs Serial ATA

Standard ATA/ATAPI-7 | ATA/ATAPI-7 T13 1532D version 1

Transfer Mode (Current / Max) SATA-150 / SATA-150

Features S.M.A.R.T., APM, 48bit LBA, NCQ, AAM (Disabled)

Controller Buffer Size on Drive 7516 KB

Queue Depth 32

Removable Nie

 

 

(2) http://tinyurl.com/4c78uvo

Producent Samsung

Gwarancja 3 lata

format szerokości 2.5 cala

typ magnetyczny

pojemność 500 GB

interfejs Serial ATA

wersja interfejsu Serial ATA/300

rodzina produktów Spinpoint M7

prędkość obrotowa 5400 obr./min.

pamięć cache 8 MB

maks. transfer wewnętrzny 138 MB/s

maks. transfer wewnętrzny 860 Mbps

maks. transfer zewnętrzny 300 MB/s

średni czas dostępu 5 ms

wysokość 9.5 mm

długość 100 mm

 

Wydaje mi się, że ten samsung pasuje ale jestem lajkonikiem.

 

Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jest to możliwe, tylko pamiętaj że ty masz też jeśli sie nie mylę partycję recovery, więc ją też musisz skopiować, plus partycje D bo na niej masz folder HDDRecovery (chyba ze masz inaczej recovery zrobione)

Najlepiej nagraj recovery na DVD zawczasu.

 

Co do tego linka co tak ktoś pisał o problemie migającej kreski to rzadkość a naprawa tego to max 5 min.

 

Dodam tylko, że po sklonowaniu nie uruchomisz systemu z pod USB system sie wysypie, jak podepniesz normalnie to system sie uruchomi.

Odnośnik do komentarza

Jest to możliwe, tylko pamiętaj że ty masz też jeśli sie nie mylę partycję recovery, więc ją też musisz skopiować, plus partycje D bo na niej masz folder HDDRecovery (chyba ze masz inaczej recovery zrobione)

Najlepiej nagraj recovery na DVD zawczasu.

 

Tak, przed C mam 1,5 Gb wolumin bez nazwy, na którym jest recovery. Ale widzialny jest tylko w "zarządzaniu dyskami", np. Total Commander nie widzi go w ogóle.

 

W międzyczasie poczytałem jeszcze sporo w necie i na pewno chcę sklonować HDclonem cały fizyczny dysk 120Gb na 500Gb, bez bawienia się w kopiowanie partycji. Recovery też wtedy się sklonuje a z pozostałości na nowym dysku, program robi ponoć nową partycję. Wersja free nie zrobi tego po USB, ale jakoś sobie poradzę ;)

 

Dodam tylko, że po sklonowaniu nie uruchomisz systemu z pod USB system sie wysypie, jak podepniesz normalnie to system sie uruchomi.

 

Tak, wiem o tym ale w planach od początku miałem zamianę dysków w lapie i ludzie piszą, że system na szczęście startuje normalnie.

 

Dzięki za pomoc tobie i 3oo

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...