Skocz do zawartości

Bardzo zły stan systemu + nagrzewanie się laptopa


Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie system jest w złym stanie, procesy mocno szarpią procesor przez co laptop się grzeje, niektóre programy nie działają nie można przywrócić systemu do stanu początkowego. I mógłbym jeszcze wymieniać, zaczęło się od nieszczęsnej instalacji pewnego programu przeciwko Ransomware, od tego zaczeły się problemy. Jestem potwornie zirytowany i proszę o jak najszybszą pomoc. Logi wykonałem w trybie awaryjnym ponieważ, w normalnym rozruchu program nie odpowiada,

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

I mógłbym jeszcze wymieniać, zaczęło się od nieszczęsnej instalacji pewnego programu przeciwko Ransomware, od tego zaczeły się problemy.

 

Przecież rozmawiałem z Tobą o oprogramowaniu protekcyjnym. Nic Cię nie uchroni lepiej przez infekcjami szyfrującymi niż systematyczne kopie zapasowych danych. Infekcja daję o sobie jawne znaki, więc nie ma siły, żebyś podłączył dysk lub zalogował się do chmury podczas infekcji...

 


 

Temat przenoszę do działu Windows 10. Raporty nie wykazują oznak infekcji. 

 

Niemniej jednak mam pewne podejrzenia co do systemu i proszę o weryfikacje systemu poprzez narzędzie SFC

 

1. Start narzędzia komend.

  • Kliknij jednocześnie klawisz winkey.png oraz R. Uruchomi się narzędzie Uruchamianie.
  • W polu ścieżek wpisz CMD.EXE i kliknij klawisz ENTER.
  • Uruchomi się okno konsoli komend. 
2. Rozpoczęcie skanowania.
  • W oknie konsoli komend wklej poniższą komendę. 
sfc /scannow
  • Rozpocznie się skanowanie systemu i weryfikacja zgodności plików. Podczas niego nie nie rób, po prostu czkeja. 
3. Zakończenie skanowania i raport.
  • Kiedy skanowanie się zakończy (wyświetli Ci się informacja) przeczytaj czy zostały wykryte jakieś błędy, jeśli nie to napisz to. Jeśli nie patrz dalej. 
  • Dostarcz raport z błędami, w oknie konsoli zastosuj poniższa komendę.
findstr /c:"[sR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%userprofile%\Desktop\sfc.txt"
  • Na pulpicie postanie plik SFC.TXT - zaprezentuj go na forum. 
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...