Skocz do zawartości

Komputer strasznie zwolnił pracę, klatkowanie stron przy przeglądaniu


Rekomendowane odpowiedzi

WItam od kilku dni mam problem z komputerem strasznie zwolnił pracę, podczas przeglądania stron www podczas przesuwania klatkują się. Ostatnio podczas wyłączania komputera wysokczył mi jakis błąd tylko nie miałem za wiele czasu i dalem ok i nie wiem czego dotyczyl.

A wiec tak GMER po 10 minutach skanowania wywala "program gmer.exe przestał działać" i nic innego tylko zamknij program

ADWcleaner nic nie wykrywa Mbam tez czysto poniżej daje logi z frst.

 

 

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

ADWcleaner nic nie wykrywa Mbam tez czysto poniżej daje logi z frst.

 

OK, z tym, że akcję z AdwCleaner trzeba powtórzyć ponieważ chcę zresetować zasady IE. 

 

Jeśli chodzi zaś o sam system to nie jest źle. Jedyne co widać to szkodliwy, wstawiony przez adware profil do przeglądarki Google Chrome. Po wyleczeniu tego i zrobieniu kosmetyki temat przeniosę do działu Windows 10, bo to raczej nie rozwiąże problemu tytułowego. 

 

1. Otwórz Notatnik w nim wklej:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
ShellExecuteHooks: Brak nazwy - {E7869040-ECD1-11E6-AD72-64006A5CFC23} - -> Brak pliku
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page =
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page =
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page =
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page =
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL =
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL =
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL =
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL =
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
HKU\S-1-5-21-320741745-3816550499-1170541307-1001\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page =
StartMenuInternet: FIREFOX.EXE - D:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe
S2 Coatoly; C:\Program Files (x86)\Pluteward\ChrCommunity.dll [X]
U3 axedypow; C:\Users\admin\AppData\Local\Temp\axedypow.sys [56584 2017-04-08] (GMER) [brak podpisu cyfrowego] 
Task: {F313A926-5D13-4870-A13E-AC5D7B5EE0A5} - \Driver Booster SkipUAC (admin) -> Brak pliku 
Task: C:\WINDOWS\Tasks\Adobe Flash Player Updater.job =>
C:\Users\admin\Favorites\Microsoft bCentral.lnk
C:\Users\admin\Desktop\Baria — skrót.lnk
C:\Users\admin\AppData\Roaming\IObit\Advanced SystemCare V7\Advanced SystemCare 9.lnk
DeleteKey: HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ZoneMap\Domains
DeleteKey: HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ZoneMap\Domains
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Kompleksowo wymień profil w przeglądarce Google Chrome, gdyż obecny jest zarażony. 

 

Otwórz Google Chrome następnie: Ustawienia > karta Ustawienia > Osoby > Dodaj Osobę > Załóż czysty profil > ponownie wejdź do sekcji Osoby i skasuj wszystkie stare profile.

 

Na nowym profilu polecam zainstalować rozszerzenie uBlock Origin. blokujące reklamy o podłożu nieinfekcyjnym. 

 

4. Pobierz AdwCleaner uruchom go i kliknij Szukaj, a gdy uaktywni się przycisk Oczyść rozwiń pasek Opcje i zaznacz Resetuj zasady IE, następnie kliknij w Oczyść. Dostarcz raport z tego działania, które znajduję się w lokalizacja C:\AdwCleaner.

 

5. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan) wraz z Addition i Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Panie, nie czekasz Pan nawet doby...pomoc jest udzielana darmowo, charytatywnie dzięki wiedzy zdobywanej przez lata przeze mnie i picasso, która została wyróżniona przez Microsoft. 

 

Posty łączę w jeden post, używaj opcji Edytuj jeśli to konieczne, następnie podbijanie tematu bez uzasadnienie skończy się zakończeniem pomocy na forum z mojej strony i wlepionym ostrzeżeniem. 

Wszystko pomyślnie wykonana, skasuj ręcznie przez SHIFT + DEL następujący profil Google ChromeC:\Users\admin\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\ChromeDefaultData.

 

Temat przenoszę do działu Windows 10, gdzie zostanie Ci udzielana pomoc z resztą problemów, bo system z infekcji został wyczyszczony. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...