Skocz do zawartości

Kamputer nie uruchamia się.


sok73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam komputer:

Płyta Gigabyte Ga-m68sm-s2l

Procesor Amd phenom x4 9550 (hd9550wcj4bgh)

Ram Kingston Kvr800d2n5k2//4g 800MHz DDR2, dwie kości

Zestaw podłączyłem na biurku pod sprawny zasilacz, monitor i klawiaturę oraz dodatkowo buzzer. Objawy są takie, że buzzer nie piszczy przy włączeniu, na klawiaturze nie świecą się żadne diody, monitor nie wykazuje żadnej aktywności. Próbowałem na jednej kości pamięci, jeden i drugi slot, bez rezultatu. Wątpię, żeby obie kości były padnięte. Wszystkie inne komponenty są odłączone (diody hdd i pwr, przyciski rst i pwr, napędy, gniazda usb na przednim panelu).

Teraz pytanie co jest uszkodzone? Płyta czy procek? Dodam, że procek mocno się grzeje, już po pół minuty radiator jest już bardziej niż ciepły,

Edit: bez ramu też brak jakichkolwiek reakcji. Kondensatory na płycie wizualnie wyglądają dobrze. Nie mam miernika ESR żeby sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam niezawodnego kolegę. Chodzi o kartę diagnostyczną na PCI? W tym wypadku zależy mi trochę na czasie (kupno karty POST, kupno procka/płyty to razem jakiś tydzień). W najgorszym wypadku kupię MB+CPU razem, ale wolałbym wymienić tylko uszkodzony podzespół. Według mnie płyta będzie uszkodzona ale wolę zasięgnąć opinii kogoś innego

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...