Skocz do zawartości

Zawieszający się komputer


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przepraszam za nieco przydługi opis, problem ewoluował w miarę upływu czasu, starałem się opisać wszystko.

Dziś rano pojawił się problem z komputerem, od początku brak dźwięku, filmy na YT odtwarzały się około 2x wolniej niż powinny, po kilku minutach komputer się zaciął - reset. Problem został, zacząłem więc szukać rozwiązania w internecie, co chwilę resetując. Za każdym razem komputer zacinał się coraz prędzej, aż doszło do tego że nie zacinał się do czasu aż zrobiłem cokolwiek innego niż ruszanie myszką, kliknięcie czegokolwiek skutkowało zawieszeniem. Dziwne było to, że ze startem windows, włączały się programy które nie powinny tego robić, z racji że dawno już je wyłączyłem, jeszcze dziwniejsze było to, że w ustawieniach ciągle były wyłączone, a i tak ruszały. W trybie awaryjnym zwolniłem dużo miejsca na dysku, usunąłem jakieś irytujące oprogramowanie, które kilka dni temu zalęgło się w Windows, w folderze "pss", a powodowało inną domyślną stronę startową w przeglądarkach. Oczywiście niezbyt pomogło, ale komputer po zacięciu zostawiłem na parę minut i okazało się że ruszył, ale tylko do czasu wykonania jakiejkolwiek czynności. Jeszcze kilka resetów i bezproduktywnego przeglądania internetu - tym razem komputer za każdym razem wytrzymywał coraz dłużej. Zniknął też problem buntujących się programów startowych, nawet nie wiem przy którym resecie. Na obecną chwilę się nie zacina, niestety wciąż brak dźwięku, a YT odtwarza filmy...4x szybciej...cuda, Panowie, cuda. Natomiast reszta programów multimedialnych jak winamp, czy media player classic działają wciąż bardzo wolno, czyli tak jak od rana.

Proszę o pomoc, nigdy nie spotkałem się z tego typu problemem i nie mam żadnego pomysłu na rozwiązanie.

 

Problem rozwiązany, sprawcą zamieszania był sterownik karty dźwiękowej, po jego odinstalowaniu problem zniknął. Nie widzę jednak związku z zacinaniem się samego komputera, ale ten problem sam się rozwiązał. Jeśli ktoś zna przyczynę to chętnie przeczytam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...