Skocz do zawartości

Dyski zewnętrzne USB i flash niewidoczne w Eksploratorze Windows


losbubos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie zaznaczę, że szukałem rozwiązania problemu na forum, ba nawet je znalazłem w temacie :

 

https://www.fixitpc.pl/topic/16272-dyski-zewnetrzne-usb-niewidoczne-w-eksploratorze-windows/page-1

 

jednak rozwiązanie podane przez @Picasso na stronie 11 Wątku u mnie nie działa gdyż nie miałem nigdy instalowanych programów Acronis + Paragon.

 

Przechodząc do konkretów :

 

Komputer to Lenovo Y580 i5  Z systemem Win 7 Professional 64 BIT. 

 

Opis problemu :
W Ekploratorze Windows (lub jakimkolwiek jego zamienniku) nie pojawiają się dyski z DANYMI UŻYTKOWNIKA podłączone do komputera przez USB. Dotyczy to zarówno HDD (sprawdzałam 2 różne dyski zewnętrzne) jak i pamięci flash kilka pendrivów testowanych. Nie działają także przenośne odtwarzacze MP3. Jedyne Co jest wykrywane to 1tb dysk zewnętrzny z verbatima.

 

Dyski niewidoczne w Eksploratorze są jednak widoczne w systemowym narzędziu : "Zarządzanie dyskami" (stan : online), w Menedżerze urządzeń o

Nietety próba przydzielenia litery dysku, która rozwiązałaby sprawę - kończy się zawsze niepowodzeniem.

1. W narzędziu systemowym pojawia się następujący kounikat :
"Nie można ukończyć operacji, ponieważ widok konsoli Zarządzanie dyskami jest nieaktualny. Odśwież widok (..). Jeżeli problem nie ustąpi, ponownie uruchom konsolę Zarządzanie dyskami lub ponownie uruchom komputer."
Oczywiście żadne odświeżanie, a nawet ponowne uruchomienie komputera nic nie daje.

 

Z tego Co Widzę i czytam na wszelakich forach internetowych sprawcą problemu jest zawsze win 7 64 bity. Podobnie jak koleżanka z oryginalnego tematu nie chciał bym robić formatowania z powodu warunków licencyjnych. System mam z czasów kiedy studiowałem ( z MSDN AA) i według zapisków umowy z AGH systemu można używać legalnie po zakończeniu studiów aż do momentu pierwszej reinstalacji systemu. Potem umowa licencyjna traci ważność. 

 

Dodam także, że po przeczytaniu powyższego widzę, że jestem mniej zaawansowany " komputerowo" niż koleżanka z poprzedniego wątku. 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zainstaluj darmowy AOMEI Partition Assistant Standard - http://www.aomeitech.com/pa/standard.html - jest język polski!
Za jego pomocą zmień literę dysku/ów - how to: http://www.disk-partition.com/help/change-drive-letter.html Może to wystarczy?
Jak widzisz na stronie domowej tego programu ma on mnóstwo przydatnych funkcji do operacji na dyskach i partycjach.

Odnośnik do komentarza

niestety nie ma sukcesu. Nastepujące info:

 

Niestety, obecna operacja została anulowana!
Kod informacji: 2
Opis: Failed to assign a drive letter, please manually add a drive letter for the partition by Windows built-in Disk Management or reboot computer and retry..
Więcej informacji: Successed in change drive letter to (J:), but this requires you restart your computer,
if you intend to access it by EXPLORE of Windows now.
 
Dodatkowo pragnę zaznaczyć, ze problem nie jest " od nowości " wcześniej wszystko działało, więc podejrzewam problem z sterownikami. 
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...