Skocz do zawartości

Avast zatrzymał prawie wszystkie usługi, teraz też trudności z GMERem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc:
po zamianie 10-01-2017r.  Microsoft Security Essentials na Avast (na Windows Vista) nie odpalał się poprawnie komputer:
- czarny ekran, a jedynie po wybraniu Alt+Ctrl+Del uruchomiał się Menadżer Zadań, w którym: nie było żadnego widocznego użytkownika; procesy widoczne tylko 4: winlogon.exe i csrss.exe (bez nazw użytkownika) oraz explorer.exe i taskmgr.exe (użytkownik: Jola) - przy próbie wybrania przycisku "Pokaż procesy wszystkich użytkowników" - Vista całkiem zawieszała się i konieczny był restart. Na liście Usług widać było tylko kilka uruchomionych (MsMpSvc; PlugPlay; Dcomlaunch; PpcSs) poza tym wszystkie inne miały stan "zatrzymany".
W trybie awaryjnym odinstalowałam Avast'a. Po dopaleniu ponownym (teraz bez Avast'a) już w normalnym trybie, korzystając ze źródła podanego na fixitpc zainstalowany został ZoneAlarm.
 

Teraz (tj. 16-01-2017), w oknie "Raporty i rozwiązywanie problemów" pojawiła się informacja (z datami z listopada i grudnia 2016r.):

Produkt

Microsoft Malware Protection Signature Update Stub

Problem

MpTelemetry

 

Nie wiem czy powyższe nie oznacza zainfekowanego laptopa? Czy zainstalowanie ZoneAlarm + Firewall i przeskanowanie dysku można uznać za poprawne czynności, czy może nadal coś złośliwego działa na tym sprzęcie. Niestety GMER preskan wykonał błyskawicznie nic nie wykazując, a po wybraniu dysku C i wyświetleniu iluś linii zawiesił się (nie wykazywał oznak życia) i zatrzymał się na przeszukiwaniu \Cdfs , a w kolumnie z lewej strony wiele wierszy miało skrót SSDT (dlatego brakuje mi tego raportu, a nie mogłam zrobić zrzutu z ekranu).

Proszę o pomoc - jeżeli został zainfekowany sprzęt przez moje "nieuważne" zainstalowanie Avast'a (z jakimś bonusem), ponieważ nie wiem czy czynności wykonane przeze mnie (opisane powyżej) są wystarczające. W załączeniu pliki z FRST.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Jola

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...