Skocz do zawartości

Windows 7: bootmgr is missing


bonjovi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Męczę się z tym problemem już od kilku dni i po przetestowaniu wielu bezowocnych rozwiązań postanowiłem zasięgnąć rady kogoś bardziej doświadczonego. Sytuacja wygląda następująco:
Zmieniałem płytę główną i po podłączeniu tego wszystkiego wyskoczył problem bootmgr. 

Za radą ze strony microsoftu uruchomiłem tryb naprawczy windows. Jednak problem polega na tym, że nie mam płyty z kopią mojego windowsa tylko inną, też oryginalną. I tryb "napraw komputer" po prostu nie widzi mojego systemu. Pojawia się puste okno. Automatyczna naprawa nic nie daje, wyskakuje komunikat, że jest to niemożliwe. 

Mogę jednak wejść w cmd. 

Uruchomiłem więc checkdisk, ale nic nie znalazło. Chciałem też uruchomić system file checker, ale tutaj wyskoczył mi komunikat: istnieje oczekująca naprawa sytemu, której  ukończenie wymaga ponownego rozruchu. Ponownie uruchom system Windows i ponownie uruchom program sfc.

 

Chciałem też, za radą strony microsoft uchomić bootrec ( z poziomu dysku x oraz c), ale to również nie dało żadnych rezultatów i problem nie zniknął. W sumie skończyły mi się już pomysły na to jak to rozwiązać. Oczywiście chciałbym uniknąć formatowania dysku, bo narobiłoby mi to dużego kłopotu. Może znajdzie się tutaj ktoś mądry, kto zetknął się z takim problemem i może podpowiedzieć jak go rozwiązać. Albo przynajmniej gdzie szukać? 

 

BJ!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...