Skocz do zawartości

Nie uruchamiają się programy, wolno pracujący system


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Kumpel poprosił mnie o pomoc z komputerem córki, bo "już na nim nawet przeglądarka nie działa" ;)

Laptop z Della calkiem niezły, i3, dwa dwuwątkowe rdzenie, 6GB ramu, Win7.

Działa... masakrycznie wolno :D Sam na codzień mam i7 i 16GB ramu + SSD, więc wiem, że moje odczucia mogą być deczko 'subiektywne', nie mniej jednak - jestem w stanie powiedzieć, że włączający się 10min system, to za długo (a teoretycznie ładuje się ekstra tylko Skype, avast i CCleaner.

 

Powiedział, że czyścił program CCleanerem, usłyszał też o ComboFixie, tylko nie zadał sobie trudu sprawdzenia "czym to się je" i nawet nic nie poczytał na necie, tylko dziś przed pracą odpalił na szybko :P

Ja oczywiście zacząłem dociekać, bo też już słyszałem kiedyś o CF, ale z niego nie korzystałem i tym sposobem trafiłem tutaj.

 

Problemem oprócz wolno pracującego kompa są też niedziałające programy, tzn. klikam w ikonkę np. Chrome albo IE na pasku zadań, przycisk się podświetla, jakby program się uruchamiał, a potem nagle sam się "wygasza" (znika ta ramka co jest dookoła odpalonych programów). Działa jedynie IE w wersji bez dodatków. Ma też kilka 

W załączniku przesyłam logi wymagane regulaminem + z pulpitu log z CF.

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Tadek

Addition.txt

combofix.txt

FRST.txt

GMER.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Powiedział, że czyścił program CCleanerem, usłyszał też o ComboFixie, tylko nie zadał sobie trudu sprawdzenia "czym to się je" i nawet nic nie poczytał na necie, tylko dziś przed pracą odpalił na szybko 

 

Nic gorszego nie mógł zrobić. Przekaż znajomemu, żeby się z tym zapoznał - KLIK

Omówienie pomocy:

  • Pomoc na miarę tego działu, czyli dezynfekcja systemu pod względem infekcji i kosmetycznego stanu systemu.
  • Kierownictwo do odpowiedniego działu, w którym pomogą rozwiązać problem nie dot. infekcji, jeśli ja nie będę w stanie.

 

W raportach widoczne infekcje adware oraz puste usługi / wpisy, trzeba również pozbyć się resztek po przeglądarce FireFox.

 

1. Przez panel sterowania odinstaluj:

  • Jungle Net (Adware)
  • key-find uninstall (Adware)
  • AVG SafeGuard toolbar (zbędnik)
2. Otwórz Notatnik w nim wklej:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
HKU\S-1-5-18\Control Panel\Desktop\\SCRNSAVE.EXE -> 
GroupPolicy: Ograniczenia - Chrome 
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Ograniczenia 
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Ograniczenia 
HKU\S-1-5-21-160238566-1350474344-338097376-1000\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Ograniczenia 
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-160238566-1350474344-338097376-1000 -> DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = 
Toolbar: HKLM - Brak nazwy - {CC1A175A-E45B-41ED-A30C-C9B1D7A0C02F} -  Brak pliku
S3 WsDrvInst; "C:\Program Files (x86)\Wondershare\MobileTrans\DriverInstall.exe" [X]
CHR Extension: (SnapMyScreen) - C:\Users\Kasia\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\pnacmlfckijnmogihjeaojfnfiplhhpj [2016-12-13]
DeleteKey: HKCU\Software\Mozilla
DeleteKey: HKCU\Software\MozillaPlugins
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Mozilla
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Mozilla
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\mozilla.org
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\MozillaPlugins
C:\Users\Kasia\AppData\Local\Mozilla
C:\Users\Kasia\AppData\Roaming\Mozilla
C:\Users\Kasia\AppData\Roaming\Profiles
C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox
C:\ProgramData\Mozilla
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Wyczyść Google Chrome:

  • Jeśli skrót nie zadziała, spróbujesz uruchomić Google Chrome przez tą ścieżkę C:\Program Files\Google\Chrome\Application\Chrome.exe
  • Zresetuj synchronizację (o ile włączona): KLIK.
  • Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj SnapMyScreen oraz wszystkie inne nieznane i niepotrzebne Ci rozszerzenia
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Resetowanie ustawień. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Szukaj > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > skasuj z listy wszystko z wyjątkiem Google.
  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.
4. Pobierz AdwCleaner uruchom go i kliknij szukaj, kiedy skanowanie zakończy się wydobądź z niego raport, znajduję się on w folderze C:\AdwCleaner. Raport zaprezentuj na forum.

 

5. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan) wraz z Addition i Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Całkowicie źle przeprowadziłeś pkt. 1, w skutek czego skrypt w ogóle się nie wykonał. Zawartość skryptu nie ma być w jeden linijce, lecz tak jak jest to zaprezentowane w specjalnym tagu Noparase.

 

1. Przeprowadź jeszcze raz pkt. 1. Teraz przesyłam Ci już gotowy plik Fixlist.txt - Twoim zadaniem jest go tylko umieścić na pulpicie (ale przedtem pamiętaj, aby skasować stary, zły Fixlist.txt). Dopiero gdy plik będzie na pulpie uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix), czekaj cierpliwie, nie przerywaj tego działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST (czyli w Twoim przypadku na pulpicie) powstanie plik fixlog.txt.

 

Fixlist.txt

 

2. W AdwCleaner jeszcze raz przeprowadź skanowanie, ale po nim kliknij w Oczyść. Dostarcz raport z tego działania.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan) wraz z Addition i Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Ładuje się szybciej, niedziałające wcześniej programy działają - dzięki!

Mam tylko jeszcze jedno pytanie - Komputer ma Windowsa 7 SP1, ale komputer nigdy nie był aktualizowany.

Wyszukiwanie aktualizacji przez 3h - nic - restart.

Drugim razem puściłem na całą noc - rano nic nie było, restart - nic.

 

Masz na to jakiś sprawdzony sposób? Słyszałem, że podobno celowo jest utrudniona aktualizacja, wiesz coś o tym może ? Jesteś w stanie z tym też pomóc ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...