Skocz do zawartości

Na partycji systemowej nie widać danych po naprawie systemu z płyty instalacyjnej


yarekya

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

System Win XP Pro SP3 32 bit

Jakiś czas temu padł mi system. Z poziomu LiveCD okazało się, że część plików systemowych posiada błędy crc. Komendą "checkdisc" usunąłem wadliwe pliki po czym zrobiłem naprawę systemu z płyty instalacyjnej. System wstał, przez tydzień wszystko było ok do momentu, gdy chciałem przywrócić system do jednego z utworzonych punktów przywracania. Wtedy system padł znowu - po użyciu checkdisc okazało się, że ów feralny punkt przywracania miał błędy crc, podobnie jak kilka innych plików systemowych. Włączyłem więc ponownie naprawę z płyty instalacyjnej, jednak tym razem po skopiowaniu plików i restarcie instalator zażądał podania ścieżki dostępu do pliku "asms". Spróbowałem edycji rejestru stosując metodę nr 1 dla dysków ntfs z tego artykułu:

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/311755

ale okazało się, że u mnie w rejestrze nie ma podanych tam ścieżek dostępu dla "ControlSet". Postanowiłem więc przeprowadzić jeszcze naprawę z płyty instalacyjnej w wersji vlk. Znów pojawił się monit o braku pliku "asms" i instalacja została przerwana. Teraz jednak po uruchomieniu komputera nie pojawia się nawet windowsowe logo natomiast wyświetla się komunikat "Nie można uruchomić systemu Windows z powodu błędu w oprogramowaniu. Zgłoś ten problem jako: załadować wymaganych bibliotek DLL dla jądra systemu. Zgłoś ten problem do pomocy technicznej". Z poziomu płyty instalacyjnej nie widać zainstalowanego systemu na partycji C, nie można więc nawet przeprowadzić naprawy. Z poziomu LiveCD nie ma dostępu do danych na partycji C, partycja D dostępna jest bez problemów. Co zrobić aby podnieść system albo przynajmniej dostać się do danych z partycji systemowej? Czytałem o programach typu Parted Magic czy TestDisk, które pozwalają na odzyskiwanie partycji ale nie chcę już nic robić bez konsultacji żeby nie namieszać jeszcze bardziej. I jeszcze - czy te częste błędy crc nie są czasami oznaką psującego się dysku HDD, czy powinienem przeprowadzić diagnostykę np. programem MHDD? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...