Skocz do zawartości

Jakie podzespoły do OC - Producenci


bpm

Domowy OC  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wykręcasz siódme poty z kompa przez OC?

    • Zdecydowanie tak
    • Raczej tak
    • Raczej nie
    • Nie bo się boję ;)
  2. 2. Czy w Polsce typowe podzespoły do OC są trudno dostępne?

    • Zdecydowanie tak
    • Raczej tak
      0
    • Raczej nie, trzeba umieć szukać ;)
    • Nie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

ponieważ temat jest dosyć szeroki prosiłbym o wyrozumiałość oraz dopisywanie swoich uwag na bieżąco, chciałbym go odświeżać. Jeśli temat nie nadaje się tu proszę o przeniesienie.

 

Pytanie: Jakich producentów i jakie podzespoły polecacie do OC?

 

Chodzi mi konkretne marki, modele, nie tylko procesory, płyty czy pamięci. Również te trudno dostępne oraz wszystko co jest związane OC także Extreme OC np. azot :D Ogólnie mówiąc WSZYSTKO.

 

Przykładowo: procek - taki, taki, taki; płyta taka i taka; chłodzenie takie itd

 

Dziękuję za wszelkiego rodzaju info.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z procesorów do podkręcania można na pewno wyróżnić wszystkie AMD Phenom-y Black Edition za odblokowany mnożnik i cenę możliwą do zaakceptowania.

Z procesorów Intela Core2Duo szczególnie te z magistralą 800 Mhz (E4300 E4400 itd) ale to już za bardzo nowych nie ma do kupienia

Natomiast tragedią do podkręcania są Sandy Bridge i3 - w zasadzie się nie podkręcają

Odnośnik do komentarza

Poszukaj rankingów w sieci, a wyrobisz sobie obraz co i jak.

Samo pytanie jest zbyt ogólnikowe, przykładowo o jakiego typu OC chodzi?

 

Właśnie nie mogę znaleźć takich rankingów. Gdybym znalazł to o co mi chodzi nie pytałbym. A chodzi mi każdego rodzaju OC, kto głównie produkuje płyty, chłodzenie, po prostu chciałbym, żeby taki ranking powstał tu.

Odnośnik do komentarza

bpm - tobie zdaje się chodzi o "news'y" do tego zapewne w oddzielnym dziale, tu chyba takie coś nie przejdzie, ale zawsze możesz przez siebie założyć i prowadzić temat coś na wzór tematu @Karolka, a w nim możesz się dowolnie produkować, może się uda na wyłączność.

Dla mnie jest to zbędne, z nowościami jestem na bieżąco, czytając newsy na innych vortalach.

Odnośnik do komentarza

Tak, chodzi również o "news'y" ale o wypróbowane podzespoły również. Dlatego mówiłem, jeśli ten dział się nie nadaje proszę o przeniesienie. Napisałeś, że z nowościami jesteś na bieżąco więc proszę podziel się tą wiedzą z innymi. Nie mniej jednak jeśli ktoś chce proszę się dopisywać.

Odnośnik do komentarza

Chciałem coś dopisać o podkręcalności niedostępnych już na rynku pierwotnym Core2Duo z magistralą 800 Mhz (żeby było jasne że nie pisze bzdur). Według danych z HWBot E2140 czyi najwolniejszy z Core2Duo podkręcą się średnio(słowo klucz) o 100% natomiast wersja E2160 o 87%. Porównując to do Wolfdale-i kiedy E5200 podkręca się średnio o 61% a E8400 o 50% widać że pierwsze wersje miały miały ogromny potencjał który troszkę zmalał wraz ze zmianą procesu technologicznego. Można skonkludować że Core2Duo napewno jest świetnym procesorem i jeżeli ktoś go posiada i nie podkręcił go to dużo traci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...