Skocz do zawartości

Uruchamianie systemu z obrazu systemu innego dysku


zarzeka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do wykonania obrazu systemu zlokalizowanego na tradycyjnym dysku HDD i przeniesienia go na dysk SSD. Jako, że w tej chwili w używanym systemie na HDD mam zainstalowane bazy danych oprogramowania do obsługi hotelu, a nowa instalacja w czystym systemie na razie nie wchodzi w grę, podjąłem właśnie taki pomysł. I tutaj mam pytanie do osób z praktyką takiego przenoszenia. Czy wykonując obraz dysku i wrzucając go na inny dysk, a potem uruchamiając system z nowego dysku mogę napotkać jakieś problemy z poprawnym odpaleniem systemu? Jakie oprogramowanie wykorzystać do takiego przeniesienia?

Dysk HDD na którym w tej chwili jest system to dysk 500GB, natomiast chcę zakupić 750GB dysk SSD. Czy różnice w wielkości dysków mogą mieć w tej proporcji znaczenie?

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź na moje pytania. Mile widziane dodatkowe wskazówki, które mogą mi pomóc w realizacji mojego zamierzenia :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

 

Czy wykonując obraz dysku i wrzucając go na inny dysk, a potem uruchamiając system z nowego dysku mogę napotkać jakieś problemy z poprawnym odpaleniem systemu? Jakie oprogramowanie wykorzystać do takiego przeniesienia?

Problemów nigdy nie da się wykluczyć.Ale nie powinno ich być z uwagi na taką samą konfigurację sprzętową.

Do wykonania obrazu możesz użyć np.  EASEUS Todo Backup

 

http://traxter-online.net/easeus-todo-backup-kompleksowy-sposob-na-kopiowanie-dyskow-i-partycji/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...