Skocz do zawartości

Svchost uruchamia mi kilka aplikacji


DrunkenThief

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem członkiem programu Windows Insider, zainstalowany na komputerze build Windows 10 slow ring to 14965.1001. Sprawa wygląda następująco: co jakiś czas, kiedy zostawiam komputer bez nadzoru, to po powrocie mam włączone zazwyczaj trzy aplikacje: OneNote, Sklep Windows i Ustawienia. Przeprowadziłem pełny skan Malwarebytes Antimalware i Bitdefenderem Total Security - niczego nie wykryłem. Dzisiaj w nocy poczekałem aż znowu programy się powłączają i Process Explorerem sprawdziłem rodziców uruchomionych aplikacji - w każdym przypadku był to svchost.exe (92). Potem dzięki narzędziu tasklist dowiedziałem się, że pod pid 92 kryją się następujące usługi: 

BrokerInfrastructure, DcomLaunch, Power i SystemEventsBroker. Wszystkie usługi są dosyć ważne, więc żadnych nie wyłączałem. Ktoś ma inspirację jak to dalej śledzić i zapobiegać? Moja wiedza na temat zarządzania windows delikatnie już zardzewiała i brak mi pomysłu co robić dalej.  

Tutaj kombinowany zrzut ekranu podsumowujący moje skromne działania http://i.imgur.com/5jpNp2J.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...