Skocz do zawartości

Komputer z Windows XP wyłącza się


Scarface

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Do wczoraj komp pracował bez zarzutu po czym sam się wyłączył . Gdy od razu próbowałem włączyć ( 3 razy )kompa nie było reakcji na przycisk power. Odczekałem pewien czas i teraz wszystko uruchamia się niby poprawnie tzn. jest sygnał chyba biosu jak zawsze , wiatraki się kręcą , dysk pracuje ,pasek ładowania Windows XP 32 bit po czym jak już ma wystartować windows wszystko gaśnie. Windows nie wystartuje nawet w trybie awaryjnym . Sprawdziłem wszystkie wtyczki , podociskałem pamięci i nic. Zauważyłem że podświetlenie klawiatury nie działa.

Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale do kilku miesięcy wyswietla mi sie komunikat nieprawidłowy plik boot.ini ale pomimo tego komunikatu wszystko działo bez zarzutu.

Jaki kroki należy podjąć ? Czy to system padł czy gorzej płyta , dysk?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Odpal jakieś LiveCD (np. linuksowe) co powinno wstępnie zweryfikować czy to problem z systemem/sterownikami czy sprzętem. Jeśli dasz radę odpalić to pewno dasz radę zrobić S.M.A.R.T. dysku (może być MHDD lub wg opracowania, które wykonał Sevard) a także memtest - kilka godzin lub do pierwszego błędu. Sprawdź też czy są jakieś pliki zrzutu w katalogu C:\windows\Minidump - a jeśli są to spakuj cały folder, wrzuć na speedyshare a tutaj udostępnij link (dasz radę skopiować/spakować wspomniany katalog na pendrive używając LiveCD).

 

Podaj jaki masz zasilacz, spisz dane z nalepki. Garść informacji o zasilaczach znajdziesz poniżej.

https://www.fixitpc.pl/topic/138-zasilacze-komputerowe/

Tak właściwie to od zasilacza powinieneś zacząć, bo nie ma sensu robic testów w sytuacji gdyby okazało się, że mogą być zafałszowane właśnie przez zasilacz. Możesz pożyczyć zasilacz od znajomych i podpiąć na próbę. To samo możesz zrobić z kartą grafiki, chyba że masz na pokładzie również zintegrowaną - więc po prostu na razie przełącz i sprawdź efekty (może to tylko problem z kartą grafiki).

 

Możesz też przelecieć system jakimś bootowalnym antywirusowym CD/DVD.

https://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbior-narzedzi-usuwajacych/

Edytowane przez picasso
13.07.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...