Skocz do zawartości

System zacina się po załadowaniu usług i programów


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dzisiaj ściągnąłem i zainstalowałem SP1, po ponownym uruchomieniu systemu w celu ukończenia instalacji oraz po załadowaniu programów, sterowników i usług włączyłem przeglądarkę (MF 3.6.13) po czym system zaciął się, na chwilkę odciął i zamroził na amen. Po chwili zresetowałem komputer, bo myślałem, że to jednorazowy błąd. Myliłem się, ponieważ po załadowaniu wszystkiego znów cały system zamarł (tym razem nie uruchamiałem FF).

 

Po zresetowaniu wszedłem w Safe Mode i postanowiłem przywrócić system (Safe Mode nie pokazywał żadnych błędów po za problemem z dźwiękiem). W przywracaniu systemu okazało się, że mam dostępne tylko 2 punkty przywracania i oba z tego samego dnia (tj. 23.02.2011r.), więc przywróciłem do najnowszego czyli do stanu sprzed instalacji SP1 (ten punkt został automatycznie utworzony). Po restarcie i zalogowaniu pojawił się komunikat, że przywrócono system pomyślnie, lecz problem z 'zamrożeniem' systemu nie zniknął. Postanowiłem przywrócić do starszego punktu przywracania i znów przywrócono pomyślnie, ale problem pozostał.

 

Wszedłem w Safe Mode, aby sporządzić logi, przy okazji zauważyłem, że system zgłasza problem z Centrum Zabezpieczeń, ponieważ nie może go uruchomić.

Dodam, że nie instalowałem żadnych programów oprócz tej aktualizacji oraz 2 ważnych aktualizacji dla procesorów x64. Mam jeszcze problem (chyba z dyskiem), ponieważ gdy gram w Warcraft III (tak wiem stara gra), to co jakiś czas przycina mi się.

 

Powiem jeszcze, że system raz reinstalowałem, ponieważ trochę pomieszałem z uprawnieniami i przywłaszczyłem sobie prawa do wszystkich dysków, folderów, a co za tym idzie, plików. Zrobiłem tak, ponieważ po podłączeniu dowolnego źródła pamięci USB (pendrive, MP3) system nie wyświetlał ich w eksploratorze (wykrywał, ale nie miałem do nich dostępu). Działał tylko mój prywatny pendrive, co było nieco dziwne. Przed reinstalacją systemu miałem zainstalowany OSAM Autorun Manager ver. 5.0, który działał bez problemu (miałem wtedy zainstalowany TIS, który był od początku) . Po reinstalacji i zainstalowaniu OSAM, program zaraz po uruchomieniu zamykał się i pokazywał się komunikat, że aplikacja przestała działać (widać to w logach, tu jest zainstalowany CIS, TIS miał krótką licencję).

 

Mój laptop to Asus N52DA:

- procesor: AMD Phenom II N830 (2,1GHz)

- HDD: SATA WD Scorpio Blue 640 GB ( WD6400BEVT)

- RAM: 4GB

- karta graficzna: ATI Radeon 5730, 1GB RAM

- OS: Windows 7 HP x64

 

Załączam logi:

- OTL

- GMER (pewnie nie jest wiarygodny)

- Podgląd zdarzeń

Logi utworzone w trybie Safe Mode

 

EDIT: Uruchomiłem Comodo IS w Safe Mode, aby przeskanować dyski i zawiadomił mnie, że wystąpił błąd (wcześniej też to się zdarzało). Uruchomiłem (tak wiem powtarzam się) diagnostykę Comodo i nakazałem jej naprawę błędów, lecz wyświetliła błąd, że nie można i wygeneruje raport. Raport zamieszczam.

 

EDIT2: Wykonałem CHKDSK i system ponaprawiał wpisy indeksu i przywrócił jakieś pliki (z folderu z plikami tymczasowymi, instalacyjne pewnie aktualizacji). System się uruchomił, niby wszystko ok, ale nagle padła sieć, reset i wybranie spod F8 załadowania ostatniej znanej dobrej konfiguracji i niestety to nie rozwiązało problemu. Już wiem, że w Safe Mode nie jest ładowana usługa Audio i to jest normalne, dlatego jest problem z dźwiękiem. Trochę podejrzanie zachowuje się Comodo, bo sypie błędami.

 

EDIT3: Przepraszam za kolejną edycję (lepiej tak niż nowy post), ale wg nie można z tym nic zrobić i muszę reinstalować system. Na razie tego nie robię, jedynie się przygotuję do tej operacji.

 

****Zauważyłem problem w Safe Mode, otóż podczas kopiowania plików z partycji systemowej na inną pliki kopiują się do pewnego momentu po czym proces zamraża się, w oknie Mój Komputer nie pokazują się dyski (długo się wczytuje, ale i tak nie pokazuje). Po ponownym uruchomieniu Safe Mode mogę kontynuować kopiowanie.

GMER.txt

OTL.Txt

Podgląd zdarzeń.txt

Extras.Txt

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

OK. Jest jeszcze gorzej (nie mogę kopiować plików, nie zawsze mogę przejść do menu bootowania F8). Za to podczas wykrywania problemów (Windows podczas botowania wyświetlił ekran z wyborem czy chcę przejść do opcji naprawy czy normalnie załadować system - nie miałem wyboru, ponieważ nie działała klawiatura, po prostu nie reagowała na naciskanie strzałek - i wybrałem naprawę), poskanował sobie dobre 50 minut i zajrzałem do logu. Znalazł 1 problem, którego nie potrafił naprawić. Szczegóły:

 

Root cause found:

- - - - - - - - - - - - - - -

Unspecified changes to system configuration might caused the problem

Repair action: system restore

Result: Failed. Error code=0x1f

Time taken=960373ms

 

Bardzo przepraszam za lekki chaos, dużo treści oraz pisanie postu pod postem. Nie zauważyłem, aby na forum była opcja wyświetlania o zmianach w postach (nie wiem czy admini mają taką możliwość, nie wnikam).

 

 

EDIT: Dobra informacja: system działa :)

Udało mi się to zrobić bez drastycznych kroków. Otóż w msconfig zaznaczyłem opcję startowania normalnego systemu (ze wszystkim), po czym odhaczyłem wszystkie usługi i programy startujące z systemem nie będące usługami systemowymi. Po ponownym uruchomieniu (dość długo się ładował, ale to normalne, bo znalazłem kilka problemów) wszedłem w Windows Update i chciałem zainstalować jakąś aktualizację dla procesorów x64. Instalacja się nie powiodła, więc uruchomiłem narzędzie diagnostyki problemów w Win Update. Znalazło i naprawiło 2 problemy, potem wybrałem opcję w Win Update: Spróbuj ponownie i zainstalowało bez problemów. Teraz pozostaje wykluczenie po kolei usługi/ programu "zamrażającego" system, chyba że problemem był sam Win Update. Proszę o zweryfikowanie podanych przeze mnie informacji i napisanie, co mam dalej robić, bo nie chcę wrócić do momentu "zamrożenia". BTW FF strasznie długo się uruchamiał.

 

EDIT2 (ostatni): Wygrałem! Nie wiem o co chodziło, prawdopodobnie Windows Update miało błędy i źle zainstalowała SP1, przez to zamrażanie systemu. Po zahaczniu wszystkich programów, które chciałem, aby startowały, wypaliłem sobie na wszelki wypadek płytę naprawczą, zrobiłem kopię zapasową plików oraz przeinstalowałem Firefox'a i CIS (CIS nadal sypał błędami, a FF długo się uruchamiał). Uruchomiłem profilaktycznie skanowanie w poszukiwaniu wirusów i malware (malwarebytes oraz COMODO), i Comodo coś znalazł w plikach tymczasowych IE. Jakiś plik o nazwie TrustedInstaler [1].exe i skasował go. Mam nadzieję, że to koniec przygód. ;D

 

Myślę, że temat można zamknąć i skasować. Innym osobom z takim problemem (choć uważam, że był dość egzotyczny) polecam wyłączenie wszystkich usług i czysty start systemu, aby zobaczyć czy wtedy będzie w porządku.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...