Skocz do zawartości

Czy ktoś mi może przypomnieć?


yamata

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie do jasnej Anielki można wyznaczyć dyski do zapisu plików tymczasowych np. aktualizacji Windows?

Zmieniłem, bo miałem mało miejsca na C:, dodając drugi dysk z dużą ilością wolnego. Problem w tym, że nie pamiętam gdzie to się ustawiało...

A wygląda na to, że część aktualizacji, jak ten cholerny Microsoft .NET Framework musi się instalować z dysku systemowego, bo inaczej wywala błędy...

Pomóżcie, bo oszaleję z powodu postępującej sklerozy! ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Katalogi temp zarówno dla sytemu jak i obecnego użytkownika ustawia się w zmiennych systemowych (szukaj w zaawansowanych ustawieniach systemu).

 

Katalogi te biorą udział w procesie instalacji poprawek ale nie przechowują samych pakietów, do tego służą katalogi "Installer" i "SoftwareDistribution".

Teoretycznie można by je wyczyścić ale (zwłaszcza ten pierwszy) może sprawiać problemy przy późniejszych updatach czy deinstalacjach.

Proponuję najpierw wyczyścić system stosownym narzędziem - cleanmgr (zwłaszcza pozostałości po windows update).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Nie, no nie! Zupełnie nie o to mi chodziło, choć dzięki za odzew i próbę pomocy. Nie chodziło mi jednak o zmienne systemowe. Gdyby to było takie banalne, to bym Wam nie śmiał zawracać głowy. Zresztą mam RAM Dysk i często przypisuję tam folder TEMP czy TMP Windows. Raczej bym trafił... ;)

Nic nie chcę czyścić. Chodzi mi o takie magiczne okienko, gdzie do wyboru jest lista napędów, bardzo podobna do tej dostępnej w ustawieniach pliku stronicowania. I tam sobie wybierasz dysk, na którym Windows ma wrzucać katalogi tymczasowe, jak na przykład instaluje poprawki. To się udało, katalogi pojawiają się na dysku H, tak jak chciałem. Problem w tym, że chcę go zmusić do powrotu na C. Ale zapomniałem gdzie to się ustawia, jak jakiś zupełny idota...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...