Skocz do zawartości

Znikające programy/Wolne uruchamianie/


Prezesssss1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego mimo, iż zapoznałem się z zasadami dodawania nowych wątków, proszę o odrobinę wyrozumiałości w przypadku drobnych błędów.

 

Problem jest następujący:

 

Rano wszystkie programy, gry i przeglądarki działały. Przed wyjściem z domu uśpiłem komputer (używam laptopa) zwyczajnie opuszczając część z monitorem na część z klawiaturą. Dodam, że gra była zminimalizowana, odpalone dwie przeglądarki i jakieś foldery. Po powrocie, otwieram laptopa, wszystko jest ok tylko zaczął trochę zwalniać i długo nad czymś myśleć, dodałem sobie jakąś zakładkę w mozilli i komputer się mocno przywiesił. Zdenerwowany, myśląc, że to znowu jakaś aktualizacja windowsa lub ta zminimalizowana gra w tle, zresetowałem komputer guzikiem włącznika aż się wyłączył i uruchomiłem ponownie. i tu pojawiły się schodki:

 

- Komputer uruchamiał się bardzo długo (ok 8 min) po uruchomieniu i zalogowaniu się odkryłem brak 4 gier (wszystkie zainstalowane były na systemowym dysku C, pozostałe które zainstalowane były gdzie indziej działają).

- Brak wszystkich przeglądarek (poza microsoft edge, sh*t był cały i zdrowy), ponadto brakowało folderów w których te programy i gry się znajdowały

- Brak kilku programów (netbeans, photoshop, note++, i kilka innych), brakowało również ich folderów docelowych.

- Na pulpicie łącznie kilkanaście skrótów straciło swoje punkty docelowe a po sprawdzeniu okazało sie, że brakuje również całych folderów

- Zniknęły emulowane napędy (było 4) z daemon toolsa (ps. przed wykonaniem logów wykonalem Deinstalacje sterownika SPTD)

- po kliknieciu w "menu start" wyskakuje info: "Dysk lub połączenie sieciowe, do którego odnosi się skrót "Start Menu.ink" jest niedostępny. Sprawdź, czy dysk jest włożony prawidłowo i zasoby sieci są dostępne i ponów próbę." próbowałem, nie działa.

- wszystkie gry znacząco zwolniły, chodzą dosłownie klatkami a nie było dotychczas problemu.

- Mam odmowę dostępu do niektórych folderów na "C" miedzy innymi "moje obrazy, dokumenty itp".

- Skasowało mi również sterowniki karty graficznej :o

- Zresetowało mi wszystkie hasła do znanych wifi

 

Nigdy z czymś takim się nie spotkałem, to jakaś magia, w domu nikogo nie było. scandisc nie wykrył uszkodzeń dysku. Laptop ma 1,5 roku. lenovo y50.

Laptop cały czas czekał na mnie w trybie uśpionym, nigdzie nie spadł, wogle nigdzie nigdy nie spadł.

Po zainstalowaniu na nowo odkryłem, że firefox i jedna gra działa prawie normalnie (gra mocno klatkuje, firefox jest ok)

Dodam jeszcze, że poznikały tylko programy i gry. Luźne dane takie jak pliki txt, zdjęcia i foldery z pulpitu który, znajduje sie na dysku "C" są całe i zdrowe.

Poza próbną instalacją firefoxa i gry, nie robiłem nic więcej. Żadnych skanów, fixów itp. Nie moja liga i czekam na na waszą ocenę.

Generalnie niezłe cuda Panowie. Proszę o pomoc

 

 

 

w załacznikach są logi.

 

 

 

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przykro mi, że tyle to trwa ale od 3 dni robi mi sie skan z GMERa.... Jak tylko sie skończy od razu wkleję resztę nowych logów.

Pojawił się nowy objaw, komputer co kilka sekund przycina się, przycięcie powoduje sekundowe zamrożenie myszki, dźwięków z youtuba, filmów z kmplayera. W gry nie da się grać

Mam nadzieję, że skan ukończy sie do jutra...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...