Skocz do zawartości

Windows nie uruchamia się, jak sprawdzić wersję.


robinwaw

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem laptopa, system uruchamia się do ekranu logowania. Później jest czarny ekran z myszką i wywala niebieski ekran.

Po zdiagnozowaniu okazało się że dysk jest padnięty. Jedyna opcja to uruchomienie z linią poleceń lub dostanie się do danych na dysku po zabootowaniu z Linux live. Udało mi się wyciągnąć klucz instalacyjny z MSDM.

 

MSDMU ACRSYS ACRPRDCT 1025 XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX - iksy wstawiłem zamiast klucza.

 

Jak sprawdzić wersję windowsa aby zainstalować system na nowym dysku i żeby kluczyk pasował ?

Wiem że obecnie jest to 8.1 ale nie wiem czy zwykły czy PRO.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zainstalowaną wersję i edycję można odczytać z klucza rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion
Jeżeli sprawdzasz z poziomu innego systemu to trzeba podpiąć odpowiedni (software) plik rejestru z katalogu:

C:\Windows\System32\config
W konsoli działającego systemu można odpytać komendą reg:

Nazwa produktu:

REG QUERY "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion" /v ProductName

 

edycja:

REG QUERY "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion" /v EditionID

 

poziom servicepack:

REG QUERY "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion" /v CSDVersion

 

wersja i build:

REG QUERY "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion" /v CurrentVersion

REG QUERY "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion" /v CurrentBuild

 

Z tego klucza można też odczytać klucz produktu ale wymaga on odkodowania.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...