Skocz do zawartości

zawieszenie się komputera przez grę/kartę graficzną po najnowszej aktualizacji Win10


jaszczompik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Otóż wczoraj mój system Windows 10 zainstalował jakąś dużą aktualizację systemu. Dzisiaj chciałem włączyć grę Counter Strike i okazało się, że nie dało się jej uruchomić. Zalogowałem się na steam, uruchomiłem grę i jedyne co, to na pasku startowym pojawiał się przez chwilę pusty kwadrat i zaraz znikał. Sprawdziłem spójność plików gry, a później ją przeinstalowałem, ale żadne z tych działań nie przyniosło efektu.

 

W opcjach uruchamiania do tej pory była ustawiona zbyt wysoka częstotliwość odświeżania (144MHz, przy 60MHz dostępnych) i dopiero gdy tę opcję usunąłem, to gra się uruchomiła. Nadmienię, że do tej pory gra działała z opcją 144mhz.

W tej chwili, przy uruchamianiu gry ekran zmienia lekko kolor (podobnie się zachowuje, gdy podłączam komputer do telewizora przez hdmi), ekran robi się taki lekko fioletowy. Ilość fpsów dziwnie utrzymuje się na poziomie 30, gdzie normalnie wahało się pomiędzy 90-120 i nigdy nie było tak, żeby przez kilkadziesiąt sekund było równe 30, tak jakby był ustawiony jakiś limit, a nie ma limitu, bo sprawdzałem.

Myszka działa ze straszliwym opóźnieniem. Gdy ustawię niższą rozdzielczość to jest trochę lepiej, ale gdy chwilę próbuję zagrać wszystko się zawiesza, dźwięk, obraz, nie działa ani myszka, ani klawisze, żadne kombinacje ctrl+shift+esc, czy ctrl+alt+delete. Przed aktualizacją wszystko było sprawne, bo jeszcze w środę mogłem zagrać, a dzisiaj już nie.

 

W podglądzie zdarzeń pojawił się Application Error dotyczący NVIDII o treści jak w załączniku error.

W panelu geforce experience mam informację, że sterownik jest zaktualizowany.
 
Załączam również raporty FRST.
 
Proszę o pomoc!

 

error.txt

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...