Skocz do zawartości

Nowy Laptop - wyłącza się


frankozola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Niedawno zakupiłem sobie lapka medion Erazer x7841, chwilę się nim pobawiłem, pogralem w bf4 i wszystko było w najlepszym porządku. Dodatkowo z lapkiem kupiłem sobie podstawkę Zalman. Lapek po paru minutach gry zaczął się wyłączać, sygnalizując to pipczeniem i głośnym dmuchaniem z wentylatorów. Sprawdziłem temperatury i mniej więcej wyłącza się przy temp 60 st na GPU i CPU. Dodam, że przy pracy np na przeglądarce wiatraki nie chodzą, dopiero się uruchamiają po dwóch, trzech minutach gry.. 
Zdjąłem pokrywę i wszystko jest czyste. I tu mnie zastanawia, czy problem może być w małej ilości lub braku pasty na np.procku, czy już może wadliwe podzespoły i wysyłć komputer na gwarancję.

Jednak coś mi mówi że może być problem z system lub złośliwym oprogramowaniem - co prawda zrobiłem scan MC Afee ale nie wykazał żadnych problemów.

Dzisiaj z samego rana narodził się kolejny problem - chciałem przywrócić ustawienia fabryczne, ale przy momencie wyboru opcji problem się powtarza - szum wentylatorów, pipczenie (przerwane dopiero po wyłączeniu aplikacji przywracania systemu). Ponadto nie włącza się nawet google chrome - pojawia się w drzewie procesów w menagerze zadań, ale nie ma go na ekranie.
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...