Skocz do zawartości

Kopiowanie danych na dysk GPT z poziomu innego systemu.


eniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiedziałem w której kategorii napisać o moim problemie, ale związany jest on po części z Windows 10, dlatego wybrałem tą kategorię.

 

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś spotkał się z problemem kopiowania danych na dyski sformatowane pod GPT, z nowymi systemami (Windows 8 i Windows 10) z innego systemu. Dokładnie chodzi o sytuację w której na dysku instaluje system na komputerze z UEFI, po instalacji odpinam dysk, podpinam do innego komputera np: z systemem (Windows 7 czy Windows 10) i kopiuje jakieś dane do folderu na dysku systemowym.

Dane kopiują się bez żadnego problemu i z poziomu systemu z którego kopiowałem są normalnie widoczne, ale po powrocie dysku do macierzystego komputera i uruchomienia świeżo zainstalowanego systemu, skopiowane dane znikają. System nawet nie pokazuje zajętości miejsca na dysku skopiowanymi danymi.

Myślałem że problem jest związany z uprawnieniami, ale ostatnio dla wszystkich skopiowanych danych ustawiłem pełne uprawnienia dla "Wszyscy" i sytuacja się nie zmieniła.

Szukałem jakiś informacji w necie, ale nie znalazłem żadnego podobnego wątku. Problem u mnie występuje na wielu dyskach, komputerach i systemach i z różnych komputerów kopiowałem dane. Jedyne co łączy wszystkie przypadki to, to, że zawsze są to nowe systemy (Win 8 i 10) z partycjami GPT i komputerami z UEFI.

 

Proszę o wszelkie info które może naprowadzić na rozwiązanie zagadki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...