Skocz do zawartości

Uruchomienie Win7 z zewnętrznego dysku USB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne koleżanki i kolegów.

Szukam rozwiązania swojego problemu na WinXp i w związku z tym potrzebuję sprawdzić, czy mój laptop będzie prawidłowo pracował z Win7 zainstalownaym na zewnętrznym dysku Seagate 1TB.

 

W laptopie mam dwa dyski fizyczne 0 i 1 na, ktorych są partycje C (systemowa - dysk podstawowy), D, E, F, G, H, I (dyski logiczne). Na dysku zewnętrznym mam dwie partycje J oraz K z czego pierwsza to dysk podstawowy i ustawiona jako aktywna a druga to dysk logiczny.

W takim układzie na partycję J przy pomocy Ghost11 wgrałem obraz systemu Win7 (obraz partycji z mojego laptopa). Po restarcie laptopa i wybraniu opcji uruchom z Hard Disk USB system nie załadował się :(

 

W WinXp wiem, że jest plik boot.ini, w którym są ustawienia dla starującego systemu. Szukałem odpowiednika w Win7 - ale nie znalazłem - myśląc, że może tam trzeba zmienić opcje dla dysku i partycji, z której ma bootować się system.

 

Gdzie znajduje się wpis do rozruchu systemu w Win7 i czy mozna go edytować?

 

Prosze powiedzcie co zrobiłem źle? W czym tkwi problem i jak zrobić by mieć możliwość w razie potrzeby uruchomienia Win7 z dysku zewnętrznego na USB?

 

Czy istnieje w ogóle taka możliwość, jak ja chciałem zrobić, by na zewnętrznym dysku utworzyć partycję systemową i po skopiowaniu na nią obrazu systemu uruchamiać go? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Gdzie znajduje się wpis do rozruchu systemu w Win7 i czy mozna go edytować?

Odp: wpisy odnośnie rozruchu systemu Win7 znajdują się w pliku o nazwie BCD (u mnie jest bez rozszerzenia) znajdującym się w katalogu Boot\ a edytować go możemy przy pomocy aplikacji EasyBCD 2.3. Dzieki wszystkim za podpowiedź :angry:

 

Oczywiście sam doszedłem do tego, ale niestety zajęło mi znalezienie tych info prawie dwie godziny :(

 

 

Prosze powiedzcie co zrobiłem źle? W czym tkwi problem i jak zrobić by mieć możliwość w razie potrzeby uruchomienia Win7 z dysku zewnętrznego na USB?

 

Czy istnieje w ogóle taka możliwość, jak ja chciałem zrobić, by na zewnętrznym dysku utworzyć partycję systemową i po skopiowaniu na nią obrazu systemu uruchamiać go? Będę wdzięczny za pomoc.

Odp: Win7 nie można tak bezpośrednio zainstalować na zewnętrznym dysku podłączonym do portu USB ponieważ bootloader instalatora Win7 w trakcie instalowania plików restaruje szynę USB co skutkuje resetem w trakcie prób instalowania systemu. Opcją jest zastosowanie programu WinToUSB.

 

Drugi raz "WIELKIE DZIĘKI" wszystkim, którzy się przyczynili do zaoszczędzenia mojego czasu w poszukiwaniu odpowiedzi. :angry:

 

Znalezienie odpowiedzi kosztowalo mnie ponad 5 godzin poszukiwań po róznego rodzaju stronach i forach. Jak widać można liczyć na użytkowników TEGO forum... nie ma co :(

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...