Skocz do zawartości

pamięć nie może być written


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z kilkoma grami i programami. Od czasu do czasu wyskakuje mi błąd "pamięć nie może być written" po czym następuje crash. Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić? Memtestem86+ sprawdzałem ramy i wszystko jest dobrze. Czy może to być problem z dyskiem, bo na starym komputerze też to wyskakiwało i teraz na nowym to samo się dzieje. Z starego kompa jest tylko dysk HDD podłączony. Memtestem86+ sprawdzałem ramy i wszystko jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pierwsze, to trzeba Ustawić pamięć stronicowania na sztywno. Właśnie odtwarzacze w przeglądarce, sama przeglądarka i inne procesy niektórych usług i uruchomionych aplikacji potrzebują stronicowania. Najlepiej ustawić na sztywno plik stronicowania, czyli rozmiar początkowy 2000MB i rozmiar maksymalny 2000MB. Taki ustawienia zapobiega fragmentacji pliku stronicowania, czyli pagefile.sys.

Gdy pamięci brakuje, także tej stronicowania, - lub jest zapchana, wtedy jest monit, że pamięć nie może być read, czy written.

Pamięć RAM może być dobra, ale ustawienia gier i aplikacji z podwyższonym priorytetem sprawia, że są monity. W zasadzie, druga sprawa z ustawieniem systemu na najwyższą jakość. To częsty problem, gdy zapchany dysk i do tego zapchany bufor pamięci podręcznej.

Do czyszczenia buforu pamięci podręcznej najlepiej nadaje się program JetClean. Żadnych szkodliwych optymizerów!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...