Skocz do zawartości

Problem z udostępnianiem dysku zewn. błąd 0xC0000205


dzidexx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam urządzenie Wintel Pro(mini PC, Intel X5 Z8300) z Windows 10 Home.

Problem polega na braku możliwości udostępniania dysku zewn. ani wybranych folderów w sieci domowej (workgroup).

Bez problemu udostępniam dysk WD1TB Ultra Passport(ntfs, usb 3.0) i k.sd(SamsEvo32gb, slot SD, exfat).

Gdy próbuję cokolwiek innego podpiąc i udostępnić - na drugim urządzeniu(android tablet) pojawia się komunikat:

"błąd łączenia z serwerem! Raport błędu: 0xC0000205".

Na tablecie używam Total Commander + wtyczka LAN(samba).

Dysk WD nigdzie nie był wcześniej używany, drugi (Toshiba Canvio 750gb usb 3.0 używam od ok. roku,Win7, Android, TV).

Udostępnianie nie działa w żadnym porcie usb, udostępnianie 3 sztuk bądź tylko toshiba. Sytuacja jest identyczna w przypadku pendrive'a.

Udostępniam: ppm na Dysku, udostępnij, udostępnianie zaaw., ...ten folder, uprawniania - everyone - pełna kontrola. Hasła wyłączone.

Dodatkowe info: na Win7 (stacjonarny) mam dostęp do 3 udostępnionych (prawie pełen dostęp-nie mogę kopiować do głównego katalogu Toshiba); na tablecie do dwóch udostępnionych(pełen). Dysk był na wszelkie sposoby formatowany: mbr, gpt, fat32, exfat, ntfs, dwie partycje ntfs. Obecnie jest gpt:128mb(niewidoczna) i 700ntfs.

Ktoś może mi pomóc to okiełznać?

Nie wiem jakie raporty mogę dołączyć - proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...