Skocz do zawartości

Nie działający touchpad- i8042prt


gonzo88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój touchpad po wgraniu nowego systemu przestał działać. Problem wydaję się być pokrewny z prezentowanym w tym wątku:. https://www.fixitpc.pl/topic/7329-usuwanie-zeroaccess-nie-dziala-klawiatura-i-touchpad/

 

Generalnie po zainstalowaniu świeżej kopii windows10 touchpad działał jeszcze normalnie. Następnie podpiąłem mysz do portu USB i po jej odpięciu touchpad odmówił posłuszeństwa. Szukając rozwiązania problemu zastosowałem wszystkie podstawowe rozwiązania jak przegląd ustawień myszy w panelu sterowania, aktualizacja sterowników czy próba włączenia touchpada klawiszem funkcyjnym. W menadżerze urządzeń touchpad wyświetlany jest jako dell touchpad z żółtym wykrzyknikiem a w szczegółach znajduje się właśnie odniesienie do pliku i8042prt. Problemem w diagnostyce będzie zapewne zablokowany hasłem bios, co uniemożliwia zmianę ustawień bootowania (system został wgrany na wyjęty dysk). Mój sprzęt to dell latitude e6230. Jeśli brakuje jakiś istotnych informacji to przepraszam. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

post-17917-0-46360000-1466185729_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...