Skocz do zawartości

czy wszystko jest ok ?


Madox200

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer (laptop) jest ze mną jakieś 3 lata , wiadomo na początku żyleta śmigał jak wariat ale z czasem troszkę zwolnił i teraz mam pytanie czy z nim wszystko ok ?? I jeszcze jedno czy na takich parametrach jakie mam będzie śmigał win 10 ? (proszę o podpowiedź czym zeskanować komputer aby pokazać jakie ma parametry)

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pewnie że zwolnił, bo errorów dużo. A czy będzie śmigał jak żyleta dalej - to już zależy od kondycji dysku i zadbania, żeby softem nie zarzynać laptopa.

U mnie system na laptopie aspire działa szybko z pierwszej instalacji 6 lat i tak ma trzymać.

Daj screen z cristalldiskinfo http://crystalmark.info/download/index-e.html

Daj screen error scan z hdtune - wystarczy wersja portable http://www.programosy.pl/program,hd-tune-portable.html

Nie aktualizuj na razie do W 10. Zobaczy się wpierw, w jakiej kondycji dysk. Gdy będzie error scan do końca zielony, a crystalldiskinfo nie pokaże błędów na dysku, to wtedy zrobisz tak: Wpierw zainstalujesz system z recovery, odinstalujesz capware i dopiero wtedy zaktualizujesz do W 10. Przez ponowną instalację W 7 pozbędziesz się konfliktów.

Odnośnik do komentarza

Dalej, to masz problem. Możesz zacząć pozwolić systemowi naprawić (skanuj dysk i spróbuj odzyskać uszkodzone sektory). Te opcje znajdziesz klikając na dysk PPM i wybierając właściwości. Potem narzędzia i pierwsze - ta opcja sprawdza (...). Zaznaczasz dwie pozycje, bo na pewno to, co pokazał crystalldiskinfo, a co spowalnia system, to błędy reallocated sectors count.

Potem sprawdzisz w crystalldiskinfo.

jedziesz z tym koksem po kolei na każdym dysku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...