Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem PC, problem z wyświetlaniem obrazu


Chronos

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Od niedawna mam problem z uruchomieniem PC. Czasem uruchamia się bez problemu, czasem po kilku resetach, czasem w ogóle (tzn startuje, ale nie jestem w stanie stwierdzić na jakim etapie się zatrzymuje, bo nie ma obrazu). Czasem się uruchomi, ale nie ma obrazu lub obraz jest taki jak na zdjęciach.

Przed wystąpieniem problemu nie instalowałem nic nowego ani nie zmieniałem konfiguracji sprzętowej. Google przejrzałem, ale nie znalazłem nic co by pomogło.

 

Sprawdziłem na innym kompie: monitor, GPU, RAM, zasilacz i działały

Resetowałem BIOS

Instalowałem nowe sterowniki do GPU

Wcześniej podłączony był jeszcze jeden dysk WD 1TB i nagrywarka, ale po odłączeniu nic się nie zmieniło

 

monitor: iiyama ProLite E2208HDS

Procesor: i3 - 2100 3,1Ghz

Płyta główna: Asus P8Z68 - V LX

GPU: GF GT 440

RAM: 2 x 2GB Kingston 1333Mhz

Zasilacz: OCZ 500W

HDD: WD Green 500GB

 

Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc.

post-12247-0-06730000-1465239462_thumb.jpg

post-12247-0-01890000-1465239463_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Spróbuj uruchomić komputer bez obudowy, tzn wyciągnij bebechy na zewnątrz i wykonaj rozruch. Może dziwny sposób ale miałem kiedyś problem z wiekowym komputerem i podobne objawy tyle, że u mnie w ogóle nie było obrazu. Okazało się, że winowajcą była obudowa, która miała prawdopodobnie przebicie. Komputer wystartował mi normalnie dopiero po odpaleniu go poza obudową.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj już nie dam rady, ale jutro (o ile komp odpali :) ) wezmę się za bios.

 

Też myślałem, że to może coś z temperaturą, zapomniałem dodać w pierwszym poście, że zdjąłem chłodzenie z GPU i CPU, wytarłem starą pastę i nałożyłem nową, ale nie pomogło.

Komp uruchamia się lub też nie, bez względu na temperaturę. Temperatury też sprawdzałem i nic się nie grzeje nadmiernie.

 

Jutro wyjmę z obudowy i zobaczę co się będzie działo

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza

Tu nie tyle temperatury graja role co zimne luty. To moja jedyna teoria. Niestety w takich przypadkach nie da się wiele zrobić bez pomocy serwisu...mysle, ze nawet karta POST na niewiele by sie zdała, ew. dioda informujaca czy obraz jest przesylany, ale pewnie nie, skoro nie dziala.  

 

Zreszta, nie wlaczanie sie obrazu, a krzaki jakie są na monitorze to zupełnie rozne rzeczy - tzn. tutaj powodowane przez ta sama przyczyne niemniej nie ma co porownywac sytuacji, ze "też kiedys nie miałem obrazu". 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...