Skocz do zawartości

Problem z dyskiem


sok73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Nie mogę zainstalować windowsa na dysku, dysk cały czas pracuje a postępy są mizerne. Były z nim problemy przed formatowaniem.
Zrobiłem skan MHDD i oto wyniki:
 
<3ms 1 625 692
<10ms 289 540
<50ms 39
UNC 4
 
Error: 6 071 677
Error: 132 138 730
Error: 132 139 967
Error: 360 423 411
 
I SMART
https://zapodaj.net/2c72df96b5a9c.jpg.html
 
Zrobiłem więc partycję od 5gb do 60gb, tak by ominąć te błędy, ale to niczego nie zmieniło. Formatowanie partycji w instalatorze Win7 lub w Diskpart trwa dobre pół godziny, instalację przerywam bo też idzie mizernie. Czy jest szansa aby ten dysk ruszył pełną prędkością?
Dysk WD 250gb z 2008r. używany głównie jako drugi dysk, magazyn danych. Partycje robione Diskpartem, w Biosie wybrany tryb IDE.

Dysk podpięty pod złącza na którym inny dysk działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Myślałem jeszcze nad zmianą firmware. A i posiadam terminal dyskowy. Uratowałem nim jakiegoś Seageta jakiś czas temu który nie był wogóle wykrywany w biosie. Ale już nie pamiętam jak to robiłem.

 

Edit:

I pozamiatane. W Biosie dysk przestał być widoczny po kolejnej próbie formatowania, MHDD go wykrywa ale po komendzie erase i zadanym zakresie LBA 0-100 program wisi a dysk nie pracuje. Popróbuję jeszcze bo z doświadczenia wiem, że czasem dysk za którymś razem zaskoczył.

Odnośnik do komentarza

Dysk za którymś razem ruszył. W MHDD po komendzie erase program wywalał błąd "Broken drive" gdy natrafił na pierwszy bad sektor. Zrobiłem więc skan z opcją remap i ponownie zwykły skan który nie wykazał żadnych błędów.

Dysk nadal pracuje niestabilnie, Bios go długo wykrywa i nie daje się sformatować.

Teraz skanuję go Victorią z pendrive'a i skan przeszedł bez błędów przez pierwsze 10% testu. Jak się zakończy dam pełny wynik.

Wydaje mi się to dziwne. Elektronika siada?

Odnośnik do komentarza

Dziwne? Najbardziej tradycyjne, najbardziej popularne objawy uszkodzonego dysku. 

Dysk wczytuje adaptywy z SA (Service Area), który jest na talerzach. To z niego bierze model dysku i pojemność. Tylko Toshiby mają wszystko w kości flash. Nie chcę kolegi urazić, ale od początku zauważyłem, że należy do grona szamanów-znachorów, którzy gotowi by byli odstawić najbardziej wyszukane czary żeby wskrzesić ten dysk. Smutna prawda jest taka, że w domowych warunkach tylko zerowanie. I szanse i tak są nieduże. Trzeba obserwować LBA, na którym dochodzi do komunikatu Catastrophic Failure. Często pojawia się on w innej części niż za pierwszym razem. Do tego tutaj wolne sektory są właśnie w SA, do której bez specjalistycznych narzędzi dostęp jest bardzo ogranicozny. Kolega wspomniał o terminalu. Otóż terminal jest tylko i wyłącznie do dysków ze stajni Seagate. On ma swój własny "OS", którym można naprawić parę popularnych błędów. Tak jak zrobiłeś to wcześniej z innym dyskiem z czarnej serii, w którym dochodziło do uszkodzenia modułu smart czy translatora. 

Teoria z elektroniką to bzdura. 

Odnośnik do komentarza

Być może. Gdybym wiedział nie pytałbym na forum. Nie mam nic do stracenia więc próbuję na różne sposoby bo z doświadczenia wiem, że czasem warto. Rozbawiłeś mnie z tym szamanem;) Poniżej wyniki skanu w Victorii. 

post-2377-0-01620000-1462948242_thumb.jpg

post-2377-0-79740000-1462948251_thumb.jpg

Ps. Widzę, że kolega jest strasznie nerwowy i nie lubi odmiennego zdania.

Odnośnik do komentarza

Odpaliłem wersję 4.47 na laptopie z którego aktualnie piszę i to samo. Komunikat "Press passport to init drive" i po kliknięciu "Passport" błąd "Passport error". Program z linku który podałeś.

Znalazłem teraz inny link i wersja z tego linku na laptopie wykrywa dysk bez problemów. Jak znajdę chwilę zrobię skan.

Tak z ciekawości, jak możesz to sprawdź Victorię z Twojego linku, czy wykrywa Ci dysk. U mnie trzech różnych nie wykrył.

Z tego linku pobierałem program.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2691158.html

Odnośnik do komentarza

Skan mam zrobić z ustawieniami domyślnymi? Zaznaczona opcja "Ignore".

Widzę, że wersja z mojego linku i z tego który podałeś różnią się wizualnie.

Trzeba zainstalować plik "driverinstall.exe" który jest dołączony do Victorii? Mi to wygląda na jakiś śmieć.

 

Edit. Za zmiany w obu wersjach odpowiada plik "vcr40.ini". Jeśli uruchomię program z Twojego linku to nie wykrywa mi dysków, a jeśli użyję pliku z linku który ja podałem to wykrywa dyski ale aplikacja wygląda inaczej niż poprzednio.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...